Reklama

Reklama

Upały i burze z gradem. Ostrzeżenia dla niemal całego kraju

W niedzielę niemalże w całej Polsce wystąpią niebezpieczne zjawiska pogodowe. Mieszkańcy północnej części kraju będą się zmagać z falą upałów, z kolei na południu prognozowane są burze z gradem. IMGW wydał ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia drugiego stopnia przed upałami dla województw: zachodniopomorskiego, lubuskiego, pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, podlaskiego oraz północnej części województw: wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego i mazowieckiego. 

Według synoptyków temperatura maksymalna w dzień osiągnie na tych terenach od 30 do 33 stopni Celsjusza, natomiast temperatura minimalna w nocy od 18 do 20 stopni.

Alerty pierwszego stopnia wydano dla powiatów: słupskiego, sławieńskiego, koszalińskiego i białogardzkiego. Tam synoptycy przewidują, że temperatura maksymalna wyniesie w niedziele od 29 do 31 stopni.

Reklama

Turyści wypoczywający w pozostałych powiatach nadmorskich odpoczną w niedzielę od upałów.

Ostrzeżenia przed burzami z gradem

Alerty pierwszego stopnia dotyczące burz z gradem wydano dla województw: dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego, łódzkiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego, lubelskiego oraz południowych powiatów województwa mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego i warmińsko-mazurskiego.

Na tym obszarze prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 mm do 30 mm oraz porywy wiatru do 60 km/h. Miejscami może spaść grad.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy