Reklama

Reklama

TVP zmienia lokalizację swojego sylwestra

Koncert sylwestrowy w Zakopanem odbędzie się nie jak pierwotnie planowano pod Wielką Krokwią, ale tak jak w latach ubiegłych w centrum Zakopanego, na Równi Krupowej - ogłoszono w czwartek w "Wiadomościach" TVP. Decyzję podjęto "w imię tego, żeby sylwester łączył, nie dzielił".

Według pierwotnego planu impreza sylwestrowa miała odbyć się pod skocznią narciarską Wielka Krokiew. W proteście przeciw planom organizacji przez TVP koncertu sylwestrowego w tym miejscu w ubiegłą sobotę przemaszerowało Krupówkami kilkaset osób. Uczestnicy pikiety argumentowali, że stadion pod skocznią leży w sąsiedztwie Tatrzańskiego Parku Narodowego, dlatego nie jest dobrym miejscem na taką imprezę. Planowanym miejscem tegorocznego sylwestra z TVP zaniepokojone były też m.in. władze Tatrzańskiego Parku Narodowego.

W czwartkowym wydaniu "Wiadomości" TVP przekazano, że sylwester odbędzie się - tak jak w latach ubiegłych - w centrum Zakopanego, na Równi Krupowej.

Reklama

"W imię tego, żeby sylwester łączył, nie dzielił, żeby nie wywoływał jakichkolwiek negatywnych emocji w tym roku wrócimy do lokalizacji na Równi Krupowej" - powiedział w materiale "Wiadomości" prezes TVP Jacek Kurski po spotkaniu z dyrektorem Tatrzańskiego Parku Narodowego Szymonem Ziobrowskim.

Reklama

Reklama

Reklama