Reklama

Trudne warunki na drogach. IMGW ostrzega przed gołoledzią i mgłami

Część mieszkańców Polski w czwartek czeka szczególnie niebezpieczny poranek na drogach. Warunki utrudnią marznące opady, które spowodują gołoledź - donoszą synoptycy. W nocy spodziewać się należy także mgieł ograniczających widzialność do 200 metrów.

W środę wieczorem i czwartek kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność na drogach. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed marznącymi opadami deszczu, jakie mogą wystąpić na obszarze czterech powiatów na wschodzie Wielkopolski.

Według prognoz od środowego popołudnia do czwartku, do godz. 9, na terenie powiatów kolskiego, tureckiego, konińskiego i miasta Konin będą występować lokalnie słabe opady marznącego deszczu lub mżawki powodujące gołoledź.

Natomiast jeśli chodzi o czwartek, marznące opady czekają mieszkańców województw: zachodniopomorskiego, pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, mazowieckiego i lubelskiego.

Reklama

Kiedy nadejdzie zmiana pogody? Sprawdź najlepsze prognozy w serwisie Interii 

IMGW przestrzega: Będzie ślisko

"W centrum lokalnie może być ślisko" - przekazał z kolei IMGW. "Aktualnie występują i nadal prognozowane są słabe opady marznącego deszczu lub mżawki powodujące gołoledź" - zwrócono uwagę w środę po południu.

W nocy - jak także poinformował IMGW na Twitterze - będzie pochmurno. "Miejscami słaby śnieg, głównie na północy i południu, lokalnie mżawka, również marznąca i powodująca gołoledź. Miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 metrów. Temp. od -4°C do -1°C, tylko w kotlinach górskich mróz do -11°C" - przekazano we wpisie.

W czwartek rano mgła ograniczająca widoczność

W czwartek zachmurzenie będzie całkowite i duże, jedynie w górach początkowo małe. Miejscami w północnej, wschodniej i południowej Polsce będzie padał słaby śnieg. Na Wybrzeżu może padać deszcz ze śniegiem. Rano miejscami będzie utrzymywać się mgła ograniczająca widzialność do 300 metrów, głównie w Sudetach.

Temperatura maksymalna na przeważającym obszarze od -1 do 1 stopnia Celsjusza. Cieplej będzie tylko w rejonie Świnoujścia, do 2 stopni. Na Podhalu -3 stopnie.

Wiatr będzie słaby, zmienny, tylko na Wybrzeżu umiarkowany, z kierunków południowych.

Ta apka mówi, kiedy spadnie śnieg - co do minuty! Wypróbuj nową aplikację Pogoda Interia! Zainstaluj z Google Play lub App Store

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: pogoda | prognoza | gołoledź | marznące opady | mżawka | deszcz ze śniegiem

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy