Reklama

Reklama

Tomasz Siekielski nowym naczelnym "Newsweeka". Kim jest?

Tomasz Sekielski został w środę ogłoszony nowym redaktorem naczelnym "Newsweeka". 1 lipca przejmie tę schedę po Tomaszu Lisie i zostanie szefem wszystkich tytułów wydawanych pod tę markę. - Będzie odpowiedzialny za tygodnik "Newsweek Polska", serwis Newsweek.pl oraz wydania tematyczne tygodnika - poinformował Ringier Axel Springer Polska. Kim jest Tomasz Sekielski?

Jako redaktor naczelny Tomasz Sekielski będzie odpowiadać za "politykę redakcyjną tygodnika, serwisu, wydań tematycznych pod marką 'Newsweek', a także za rozwój nowych formatów audio i wideo marki Newsweek". Tomasz Sekielski pozostanie także jednym z prowadzących program "Onet Rano", z którym jest związany od 2018 r.

Kim jest Tomasz Sekielski?

Tomasz Sekielski urodził się 24 stycznia 1974 w Bydgoszczy. Jest absolwentem Szkoły Podstawowej nr 14 im. Władysława Sikorskiego w Bydgoszczy oraz ukończył technikum budowlane. Jego pierwszym miejscem pracy było katolickie radio VOX w Bydgoszczy. Następnie został zatrudniony w Radiu Wawa. Później pracował w Radiu dla Ciebie.

Reklama

Tomasz Sekielski jest dziennikarzem, reporterem, twórcą filmów dokumentalnych i autorem książek. W latach 1997-2006 był reporterem "Faktów TVN". Był także gospodarzem piątkowych wydań programu "Kropka nad i". Od 2003 r. wraz z Andrzejem Morozowskim prowadził audycję "Kuluary", codzienny program "Prześwietlenie" i "Teraz my!".

ZOBACZ: Tomasz Sekielski: Wycięto mu 80 proc. żołądka

W TVN24 stworzył "Czarno na białym". Od października 2012 do stycznia 2015 r. Sekielski był gospodarzem poranków w Radiu Tok FM. Od stycznia 2013 do czerwca 2016 r. współpracował z TVP, gdzie prowadził autorski program "Po prostu". Był także gospodarzem "Woronicza 17" w TVP Info. Pisał dla tygodników "Newsweek" i "Wprost". W listopadzie 2018 r. dołączył do zespołu prowadzących program "Onet Rano".

Tomasz Sekielski - twórca szeroko komentowanych filmów dokumentalnych

Tomasz Sekielski jest zdobywcą najważniejszych nagród dziennikarskich i telewizyjnych w kraju. W 2006 roku wraz z Andrzejem Morozowskim otrzymał nagrodę Grand Press i tytuł Dziennikarza Roku. W 2016 roku został nagrodzony Grand Press za najlepszy reportaż telewizyjny. Jest również zdobywcą Wiktorów i Telekamer. Dwukrotny laureat Nagrody im. Andrzeja Woyciechowskiego oraz Mediatorów.

Tomasz Sekielski jest twórcą szeroko komentowanych filmów dokumentalnych "Tylko nie mów nikomu" oraz "Zabawa w chowanego", podejmujących problem wykorzystywania seksualnego dzieci w polskim Kościele katolickim. Przypomniano, że da twórczość dokumentalną został wyróżniony m.in. tytułem Dziennikarza Roku 2019 w konkursie Grand Press, Polską Nagrodą Filmową "Orzeł", Nagrodą Newsweeka im. Teresy Torańskiej, Grand Press 2019

ZOBACZ: Tomasz Sekielski zaskoczył wyglądem. Trudno go poznać

Znalazł się na międzynarodowej liście Bloomberg 50, najbardziej wpływowych osób w 2019, które miały wyjątkowe i zasługujące na uznanie osiągnięcia (...) w takich dziedzinach jak biznes, rozrywka, finanse, polityka, nauka i technologie. Wyróżniony Nagrodą Honorową im. Marka Rymuszki oraz nagrodą #AllForJan Award w pierwszej edycji konkursu organizowanego przez Ringier Axel Springer, którego finał odbył się w styczniu 2020 r.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy