Reklama

Reklama

Tomasz Sekielski nowym redaktorem naczelnym "Newsweeka"

Tomasz Sekielski zostanie nowym redaktorem naczelnym tygodnika "Newsweek". Zastąpi na tym stanowisku Tomasza Lisa. Sekielski nowe obowiązki będzie pełnił od początku lipca. "To zaszczyt móc kierować redakcją Newsweek" - skomentował Tomasz Sekielski.

Znamy nazwisko nowego redaktora naczelnego "Newsweek". Jak poinformowała spółka Ringier Axel Springer - do której należy tygodnik - będzie nim Tomasz Sekielski

Tomasz Sekielski redaktorem naczelnym "Newsweeka"

Jako szef wszystkich tytułów wydawanych pod marką "Newsweek" będzie odpowiedzialny za tygodnik "Newsweek" Polska, serwis newsweek.pl oraz wydania tematyczne tygodnika.

- "Newsweek" od lat jest kształtowany przez wybitny zespół dziennikarzy, który nie boi się wyzwań i niewygodnych tematów. Z Tomaszem Sekielskim na czele tytuł zyskuje lidera, który reprezentuje rzetelne i jakościowe dziennikarstwo. Jestem przekonany, że doświadczenie, profesjonalizm, wytrwałość i odwaga Tomasza Sekielskiego w podejmowaniu istotnych, społecznie ważnych tematów są gwarancją dalszego dynamicznego rozwoju marki Newsweek na polskim rynku jako bezkompromisowego i niezależnego medium" - mówi Mark Dekan, CEO Ringier Axel Springer Polska.

Reklama

Spółka przekazała, że jako redaktor naczelny Tomasz Sekielski będzie odpowiadać za "politykę redakcyjną tygodnika, serwisu, wydań tematycznych pod marką Newsweek, a także za rozwój nowych formatów audio i wideo marki Newsweek". Tomasz Sekielski pozostanie także jednym z prowadzących program "Onet Rano", z którym jest związany od 2018 r.

- "Newsweek" jest światową marką i bez wątpienia jest jednym z najważniejszych mediów opiniotwórczych w Polsce. Będę miał przyjemność współpracować z najlepszymi dziennikarzami w kraju - dołączam do zespołu, który jest niezwykle profesjonalny. Jestem przekonany, że będziemy się rozwijać i umacniać swoją pozycję wśród wolnych i niezależnych mediów w Polsce - powiedział Tomasz Sekielski.

Tomasz Sekielski. Kim jest?

W komunikacie przypomniano, że Tomasz Sekielski jest dziennikarzem, reporterem, twórcą filmów dokumentalnych i autorem książek. W latach 1997-2006 był reporterem "Faktów TVN". Był także gospodarzem piątkowych wydań programu "Kropka nad i". Od 2003 r. wraz z Andrzejem Morozowskim prowadził audycję "Kuluary", codzienny program "Prześwietlenie" i "Teraz my!". 

W TVN24 stworzył "Czarno na białym". Od października 2012 do stycznia 2015 r. Sekielski był gospodarzem poranków w Radiu Tok FM. Od stycznia 2013 do czerwca 2016 r. współpracował z TVP, gdzie prowadził autorski program "Po prostu". Był także gospodarzem "Woronicza 17" w TVP Info. Pisał dla tygodników "Newsweek" i "Wprost". W listopadzie 2018 r. dołączył do zespołu prowadzących program "Onet Rano".

"Zdobywca najważniejszych nagród dziennikarskich i telewizyjnych w kraju. W 2006 roku wraz z Andrzejem Morozowskim otrzymał nagrodę Grand Press i tytuł Dziennikarza Roku. W 2016 roku został nagrodzony Grand Press za najlepszy reportaż telewizyjny. Jest również zdobywcą Wiktorów i Telekamer. Dwukrotny laureat Nagrody im. Andrzeja Woyciechowskiego oraz Mediatorów" - napisano w komunikacie.

Tomasz Sekielski jest twórcą szeroko komentowanych filmów dokumentalnych "Tylko nie mów nikomu" oraz "Zabawa w chowanego", podejmujących problem wykorzystywania seksualnego dzieci w polskim Kościele katolickim. Przypomniano, że za twórczość dokumentalną został wyróżniony m.in. tytułem Dziennikarza Roku 2019 w konkursie Grand Press, Polską Nagrodą Filmową "Orzeł", Nagrodą Newsweeka im. Teresy Torańskiej, Grand Press 2019. 

Znalazł się na międzynarodowej liście Bloomberg 50, najbardziej wpływowych osób w 2019, które miały wyjątkowe i zasługujące na uznanie osiągnięcia (...) w takich dziedzinach jak biznes, rozrywka, finanse, polityka, nauka i technologie. Wyróżniony Nagrodą Honorową im. Marka Rymuszki oraz nagrodą #AllForJan Award w pierwszej edycji konkursu organizowanego przez Ringier Axel Springer, którego finał odbył się w styczniu 2020 r.

Tomasz Sekielski zastąpi Tomasza Lisa

Tomasz Sekielski na stanowisku redaktora naczelnego "Newsweeka" zastąpi Tomasz Lisa. Informacja o tym, że dziennikarz przestanie pełnić tę funkcję, pojawiła się przed tygodniem. 

"Jest czas powitań i czas pożegnań. Serdecznie dziękuję moim koleżankom i kolegom z 'Newsweeka' za dziesięcioletnią wspólną pracę, fascynującą przygodę w niezwykłych czasach. 'Newsweek' jest w doskonałych rękach i ma przed sobą świetną przyszłość. Powodzenia" - napisał na Twitterze 24 maja. 

Lis zabrał głos także po informacji o wyborze nowego redaktora naczelnego tygodnika. "Nowemu naczelnemu 'Newsweeka' gratuluję i życzę powodzenia" - napisał w mediach społecznościowych.

Sekielski: Długo zastanawiałem się czy przyjąć tę propozycję

Tomasz Sekielski odniósł się do objęcia nowego stanowiska w mediach społecznościowych. 

"Długo zastanawiałem się czy przyjąć tę propozycję. Ważąc wszystkie za i przeciw uznałem, że jest to niepowtarzalna okazja aby na jeszcze większą skalę realizować ambitne dziennikarskie pomysły i projekty. Zarząd Ringier Axel Springer Polska zagwarantował mi niezależność i pełną swobodę w kierowaniu Newsweekiem. Znacie mnie i wiecie, że był to dla mnie warunek podstawowy. Nie szukałem pracy i nie interesuje mnie stanowisko dla samego stanowiska" - napisał Tomasz Sekielski na Facebooku

Jak zapowiedział Sekielski, nowe stanowisko nie oznacza ani likwidacji Sekielski Brothers Studio, ani wstrzymania naszych produkcji filmowych. 


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy