Reklama

Reklama

"Super Express": Zbigniew Ziobro chce utrudnić rozwody

Lada moment do Sejmu trafi nowy projekt przygotowany przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Zbigniew Ziobro chce tym samym utrudnić proces rozwodowy. Szef resortu sprawiedliwości uważa, że zmiany mają pomóc małżeństwom, które mają pod opieką nieletnie dzieci - podał we wtorek "Super Express".

Jak informuje dziennik "Zupełną nowością ma być postępowanie informacyjne, które trzeba będzie obowiązkowo odbyć przed złożeniem pozwu o rozwód. Ma ono trwać co najmniej miesiąc. 

Po jego zakończeniu, w trakcie postępowania o rozwód, sędzia będzie mógł je zawiesić, jeśli uzna, że są szanse na utrzymanie małżeństwa".

Spotkanie mediacyjne

"W przypadku małżeństw z nieletnimi dziećmi sąd będzie miał obowiązek zaproponować im bezpłatne spotkanie mediacyjne" - podał "Super Express".

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy