Reklama

Reklama

Skażenie Odry. Wąsik: Premier zapowiedział, że być może będą kolejne dymisje

Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Maciej Wąsik przekazał, że premier Mateusz Morawiecki wyciągnął wnioski personalne związane z sytuacją na Odrze. Jak zapowiedział Morawiecki, być może nie są to ostateczne dymisje.

Maciej Wąsik w TV Republika był pytany o decyzję premiera, który w związku z sytuacją na Odrze zdymisjonował szefa Wód Polskich Przemysława Dacę i Głównego Inspektora Ochrony Środowiska Michała Mistrzaka.

Skażenie Odry. Wąsik: Być może będą kolejne dymisje

Jak zaznaczył wiceszef MSWiA, premier Morawiecki mówił o tym, że dowiedział się o sprawie za późno, dlatego były dymisje. - Będzie czas na to, żeby to jeszcze podsumować i przeanalizować bardzo dokładnie, ale rzeczywiście pewne instytucje państwa powinny zadziałać szybciej - powiedział.

- Premier wyciągnął wnioski personalne, ale, tak jak zapowiedział, być może nie są to ostatnie dymisje - podkreślił Wąsik.

Reklama

Od końca lipca obserwowany był pomór ryb w Odrze na odcinku od Oławy w dół biegu rzeki. 12 sierpnia został wprowadzony zakaz wstępu do wód Odry w województwach zachodniopomorskim, lubuskim i dolnośląskim. 

Trwa oczyszczanie rzeki z martwych ryb, co jest konieczne, by nie pogłębiły się skutki tej katastrofy ekologicznej.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy