Siemoniak o likwidacji CBA: Terminów dotrzymamy

Karina Jaworska

Oprac.: Karina Jaworska

emptyLike
Lubię to
Lubię to
like
0
Super
relevant
0
Hahaha
haha
0
Szok
shock
0
Smutny
sad
0
Zły
angry
0
Zły
angry
Lubię to
like
484
Udostępnij

- Proces się zaczął - powiedział minister koordynator służb specjalnych Tomasz Siemoniak o likwidacji CBA. Zapowiedział, że do końca marca ma zostać przedstawiony projekt ustawy. - Terminów dotrzymamy - zapewnił. Jak dodał, w sprawie jest wiele szczegółów, którymi należy się zająć. Istotne jest też ostateczne stanowisko prezydenta.

Tomasz Siemoniak zapewnił o dotrzymaniu terminów ws. likwidacji CBA
Tomasz Siemoniak zapewnił o dotrzymaniu terminów ws. likwidacji CBAJacek Dominski/REPORTEREast News

Minister-koordynator służb specjalnych w "Faktach po Faktach" w TVN24 został zapytany o likwidację CBA - Czy jest decyzja w tej sprawie oraz czy ten proces się rozpoczął?

Proces się zaczął - odpowiedział Siemoniak. - Zapowiadałem, że do końca marca przedstawimy projekt ustawy i trwają prace - dodał.

- Zarysowałem (...) kierunki. Tzn., że powstanie centralne biuro walczące z korupcją, w policji, na wzór Centralnego Biura Śledczego, że będzie wzmocniony pion antykorupcyjny w Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, a oświadczeniami majątkowymi zajmie się Krajowa Administracja Skarbowa - zapowiedział. - W tym kierunku pracujemy, jest cała masa szczegółów i oczywiście, terminów dotrzymamy - zapewnił minister-koordynator służb specjalnych.

Zaznaczył, że pozostaje pytanie, jak w tej sprawie zachowa się prezydent Andrzej Duda.

Siemoniak zapowiedział likwidację CBA. "Nie osłabi, a wzmocni walkę z korupcją"

Pod koniec stycznia Siemoniak poinformował w TOK FM o pracach nad projektem likwidacji CBA. - Chciałabym, żeby został przyjęty przez Radę Ministrów w pierwszym kwartale bieżącego roku - powiedział wówczas.

- Będziemy chcieli przekonać prezydenta, że rozwiązanie, które przyjmiemy, nie osłabi, a wzmocni walkę z korupcją i nie warto czekać na (czas - red.) po wyborach prezydenckich - dodał.

10 listopada liderzy PO, PSL, Polski 2050 oraz Lewicy parafowali umowę koalicyjną. W 19. postanowieniu pierwszej części umowy zapisano, że Centralne Biuro Antykorupcyjne zostanie zlikwidowane, a jego zasoby i kompetencje przekazane do innych służb, m.in. do pionu zwalczania przestępstw korupcyjnych w Centralnym Biurze Śledczym Policji.

***Bądź na bieżąco i zostań jednym z 200 tys. obserwujących nasz fanpage - polub Interia Wydarzenia na Facebooku i komentuj tam nasze artykuły!

Video Player is loading.
Current Time 0:00
Duration -:-
Loaded: 0%
Stream Type LIVE
Remaining Time -:-
 
1x
    • Chapters
    • descriptions off, selected
    • subtitles off, selected
      reklama
      dzięki reklamie oglądasz za darmo
      Siemoniak w ''Graffiti'' o inwigilowaniu Pegasusem: Lista będzie zaskakująca
      Siemoniak w ''Graffiti'' o inwigilowaniu Pegasusem: Lista będzie zaskakującaPolsat NewsPolsat News
      emptyLike
      Lubię to
      Lubię to
      like
      125
      Super
      relevant
      42
      Hahaha
      haha
      13
      Szok
      shock
      16
      Smutny
      sad
      4
      Zły
      angry
      284
      Zły
      angry
      Lubię to
      like
      484
      Udostępnij
      Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
      Przejdź na