Reklama

Reklama

Robert Jastrzębski zrezygnował z kandydowania do TK

Robert Jastrzębski zrezygnował z kandydowania na stanowisko sędziego Trybunału Konstytucyjnego - wynika z notatki informacyjnej Kancelarii Sejmu, do której dotarła PAP. Posłowie mają czas na zgłaszanie nowych kandydatów do 1 kwietnia.

Kandydatura Jastrzębskiego została zgłoszona w lutym przez posłów PiS. W związku ze śmiercią sędziego TK Grzegorza Jędrejka od końca stycznia w TK pozostaje wakat na stanowisku sędziowskim. 

Robert Jastrzębski był już kandydatem do TK zgłoszonym w listopadzie ub.r. również przez posłów PiS. Ostatecznie jednak parlamentarzyści wycofali poparcie dla Jastrzębskiego i na kandydata do Trybunału wskazali Jakuba Stelinę.

Jak wynika z dokumentu sejmowego, w związku z rezygnacją Jastrzębskiego otwiera się na nowo procedura składania kandydatur na sędziego Trybunału. Wnioski może zgłaszać Prezydium Sejmu albo grupa co najmniej 50 posłów. 

Reklama

Kim jest Robert Jastzębski?

Robert Jastrzębski jest absolwentem studiów na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. W latach 2012-2016 zatrudniony był na stanowisku profesora nadzwyczajnego na Wydziale Prawa UW, od 2017 r. jako adiunkt w Katedrze Europejskiej Tradycji Prawnej na WPiA UW, a od 1 listopada 2019 r. profesor Uniwersytetu Warszawskiego. 

Od 2015 r. jest on kierownikiem Pracowni Prawa Polskiego XX wieku, w tym od 2019 r. kierownikiem Zakładu Historii Administracji na Wydziale Prawa. Od 2016 r. jest on zatrudniony w Biurze Analiz Sejmowych na stanowisku eksperta ds. legislacji. Jest autorem, współautorem, redaktorem oraz współredaktorem około 100 publikacji naukowych, w tym książek.


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy