Reklama

Reklama

Przemysław Czarnek przeprasza za słowa o LGBT

"Moją intencją nie było urażenie kogokolwiek, w tym także osób ze społeczności LGBT+" - brzmi wpis ministra resortu edukacji Przemysława Czarnka. Minister przeprosił za słowa, które wypowiedział w 2020 roku na antenie TVP i Radia Maryja. Sprawa dotyczy procesu, który Czarnkowi wytoczył profesor UW Jakub Urbanik.

"Ja, niżej podpisany Przemysław Czarnek, Minister Edukacji i Nauki, wycofuję się ze swoich słów, które padły 13 czerwca 2020 roku na antenie TVP Info oraz 3 sierpnia 2020 roku na antenie Radia Maryja, pozostając jednocześnie przy swoich poglądach" - napisał w środę rano minister Przemysław Czarnek w mediach społecznościowych.

Czarnek w czasie kampanii prezydenckiej w 2020 roku powiedział: "brońmy nas przed ideologią LGBT i skończmy słuchać tych idiotyzmów o jakichś prawach człowieka czy jakiejś równości. Ci ludzie nie są równi ludziom normalnym i skończmy wreszcie z tą dyskusją".

Reklama

3 sierpnia na antenie Radia Maryja Czarnek powiedział z kolei: "Nie ma wątpliwości, że cała ta ideologia LGBT wyrastająca z neomarksizmu pochodzi z tego samego korzenia, co niemiecki narodowy socjalizm hitlerowski, który jest odpowiedzialny za wszelkie zło II wojny światowej, zniszczenie Warszawy i zamordowanie powstańców".

Przemysław Czarnek: Przepraszam prof. Jakuba Urbanika

Teraz minister w swoim porannym wpisie tłumaczy: "Moją intencją nie było urażenie kogokolwiek, w tym także osób ze społeczności LGBT+, w szczególności Pana prof. Jakuba Urbanika. Uznaję, że sposób sformułowania wypowiedzi spowodował, że Pan prof. Jakub Urbanik odebrał je osobiście, co nie było moją intencją, za co Pana prof. Jakuba Urbanika bardzo przepraszam".

Prof. Jakub Urbanik to wykładowca Uniwersytetu Warszawskiego, który pozwał szefa MEiN  Chciał przeprosin w TVP, TVN, Gazecie Wyborczej i Gazecie Polskiej oraz wpłaty 20 tys. na stowarzyszenie Miłość Nie Wyklucza. 

Reklama

Reklama

Reklama