Reklama

Reklama

Przekop Mierzei Wiślanej. Sondaż: Polacy popierają inwestycję

Większość, bo 58 proc. z ponad 1 tys. ankietowanych "zdecydowanie pozytywnie" lub "raczej pozytywnie" ocenia przekop Mierzei Wiślanej - podaje w sobotę wPolityce.pl

Serwis opublikował w sobotę wyniki badania opinii publicznej, dotyczące oceny inwestycji polegającej na przekopie Mierzei Wiślanej. Badanie przeprowadziła na zlecenie serwisu pracownia Social Changes.

"Zdecydowanie pozytywnie" lub "raczej pozytywnie" wypowiada się o przekopie 58 proc. badanych. Krytyczne nastawienie deklaruje zaledwie 17 proc. respondentów. Co czwarty respondent nie ma zdania w tej sprawie - podaje wPolityce.pl.

Poparcie zarówno wśród wyborców ZP jak i KO

Jak wskazano w publikacji, inwestycję popierają nie tylko wyborcy Zjednoczonej Prawicy (91 proc.), ale także 41 proc. zwolenników Koalicji Obywatelskiej i 53 proc. wyborców Polski 2050.

Reklama

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) na panelu internetowym w dniach od 3 do 6 czerwca 2022 roku. Badanie zostało przeprowadzone na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie Polaków. W badaniu wzięło udział 1065 osób.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy