Reklama

Premier: Walka z bezrobociem na Dolnym Śląsku jest skuteczna

Skuteczna walka z bezrobociem w woj. dolnośląskim jest bardzo widoczna - mówiła w poniedziałek premier Ewa Kopacz na Dolnym Śląsku. To województwo przoduje, jeśli chodzi o spadek liczby osób poszukujących pracy w skali roku - powiedziała szefowa rządu.

Premier na briefingu prasowym w Głogowie podkreśliła, że zmniejsza się liczba osób poszukujących pracy, co - jak mówiła - "rozkłada się bardzo równomiernie na całą Polskę". Wśród województw, w których jest zdecydowanie mniej poszukujących pracy, Kopacz wymieniła: dolnośląskie, opolskie i wielkopolskie.

"To dolnośląskie województwo, które dziś odwiedzam, przoduje jeśli chodzi o spadek osób poszukujących pracy w skali roku. Ten spadek wynosił 20,6 proc. Czyli dziś taka skuteczna walka z bezrobociem przede wszystkim tu, na Dolnym Śląsku, jest dla nas bardzo widoczna i bardzo cenna" - powiedziała szefowa rządu.

Reklama

Odniosła się do danych Głównego Urzędu Statystycznego, który podał w ubiegłym tygodniu, że w czerwcu 2015 r. w Polsce było zarejestrowanych 1 mln 622 tys. 300 bezrobotnych, czyli 10,3 proc. czynnych zawodowo.

Kopacz powiedziała, że szczegółowe dane opublikowane przez GUS "troszkę się różnią" od tych pochodzących z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. "Jeśli chodzi o bezrobocie, ja (...) - będąc w Małopolsce - mówiłam, że stopień bezrobocia w czerwcu to 10,4. GUS podał 10,3 - czyli 0,1 punktu procentowego mniej. To jest dobra informacja" - powiedziała premier.

W połowie lipca w Nowym Sączu premier poinformowała, że na koniec czerwca stopa bezrobocia w Polsce wyniosła 10,4 proc. i - jak mówiła - "to po raz pierwszy tak niska stopa bezrobocia od roku 2001". 

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy