Premier pozyskuje nowych zwolenników strategii gospodarczej

emptyLike
Lubię to
Lubię to
like
0
Super
relevant
0
Hahaha
haha
0
Szok
shock
0
Smutny
sad
0
Zły
angry
0
Udostępnij

Dzisiaj, w kolejnym dniu starań o pozyskanie zwolenników dla nowej strategii gospodarczej do Kancelarii Premiera zaproszeni zostali wszyscy posłowie koalicji, wojewodowie i wicewojewodowie - słowem - całe polityczne zaplecze rządu. Po przedsiębiorcach przyszedł czas na przekonywanie polityków. PSL chce uzupełnienia rządowego programu społeczno-gospodarczego o kwestie zmiany polityki pieniężnej i kursowej.

Przedsiębiorcom rządowy plan się podoba. Rada Polityki Pieniężnej wsparła rząd. Czy w tej sytuacji premier może liczyć na polityczną zgodę własnego zaplecza? Sojusznikom premiera zdarzało się już głosować przeciw rządowi, a plan zawiera wiele kontrowersyjnych rozwiązań.

Nie wiadomo jeszcze czy posłowie OPZZ łatwo zgodzą się na zmiany prawa pracy korzystne dla biznesu a mniej dla pracowników, posłowie lewicy i PSL-u na reformę fiskusa i najodważniejszy pomysł wykorzystania przez rząd prywatnych środków z OFE oraz czy uda się zawarcie kompromisu z RPP, która nadal - zdaniem wielu polityków koalicji - wcale nie jest skłonna rządowi i gospodarce sprzyjać.

Warto pamiętać, że plan rządu uda się o ile politycy zgodzą się na niemal 70 ustaw. Leszek Miller już dziś musi zacząć przekonywać także własne zaplecze polityczne, bo tego, że opozycja nie raz jeszcze powie w sprawie strategii "nie" premier może być pewien. Los strategii gospodarczej w coraz większym stopniu zależeć będzie od parlamentu.

Miller: program rządu ma poparcie koalicji

Premier Leszek Miller jest przekonany, że program społeczno-gospodarczy rządu ma silne poparcie zaplecza politycznego ugrupowań koalicyjnych, a to oznacza, że będzie mógł być on realizowany bez zakłóceń.

- Wychodzę z tej narady przekonany, że program ma silne poparcie kolegów parlamentarzystów i przedstawicieli partii politycznych SDL-UP-PSL - powiedział premier po dzisiejszym spotkaniu z przedstawicielami ugrupowań koalicyjnych.

Dodał, że do programu zgłoszono kilka propozycji uzupełnień dotyczących m.in. spółdzielczości i "niektórych rozwiązań natury finansowej". Według niego, poprawki mają być wnoszone podczas dyskusji nad konkretnymi ustawami związanymi z programem.

Premier powiedział, że podczas spotkania nie była dyskutowana sprawa projektu nowelizacji ustawy o NPB złożonego w Sejmie przez PSL i UP.

PSL: uzupełnić program rządu o kwestie polityki pieniężnej

PSL chce uzupełnienia rządowego programu społeczno-gospodarczego o kwestie zmiany polityki pieniężnej i kursowej - poinformował wiceprezes Stronnictwa Marek Sawicki po dzisiejszych obradach NKW PSL.

Bezpośrednio po zakończeniu obrad przedstawiciele PSL udali się do kancelarii premiera na spotkanie koalicji. Jego głównym tematem ma być strategia gospodarcza rządu na lata 2002-2005.

Niewykluczone, że powróci też sprawa wyborów samorządowych oraz środowej decyzji Rady Polityki Pieniężnej i dalszych losów projektu nowelizacji ustawy o NBP autorstwa PSL-UP.

W spotkaniu, któremu przewodniczyć ma premier Leszek Miller, wezmą udział prezydia partii i klubów parlamentarnych koalicji, wojewodowie i wicewojewodowie oraz przewodniczący rad wojewódzkich SLD, UP i PSL.

emptyLike
Lubię to
Lubię to
like
0
Super
relevant
0
Hahaha
haha
0
Szok
shock
0
Smutny
sad
0
Zły
angry
0
Udostępnij
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Przejdź na