Reklama

Reklama

"Potrójny agent trzęsie Polską". Reakcja PiS na doniesienia

Konieczna jest komisja śledcza, a po wyborach audyt służb specjalnych. Takie wnioski, zdaniem posła PiS Marka Opioły, należy wyciągnąć z doniesień mediów na temat głównego podejrzanego w aferze podsłuchowej Marka Falenty i jego relacji ze służbami specjalnymi.

"Gazeta Wyborcza" w artykule "Potrójny agent trzęsie Polską" informuje, że Falenta był współpracownikiem trzech służb - ABW, CBA i CBŚ, które nawzajem o tym nie wiedziały.
Poseł Marek Opioła z komisji do spraw służb specjalnych uważa, że to skandal, który pokazuje jak od ośmiu lat funkcjonują służby i ich koordynacja.

Po tej sprawie widać, zdaniem posła PiS, że żadnego nadzoru nie ma, a osoby pełniące funkcję koordynatora służb specjalnych to tylko "kwiatek do kożucha".

Po to, żeby naprawić sytuację w służbach trzeba, według Marka Opioły, zrobić porządny audyt. Na razie, jego zdaniem, odpowiedzialności za aferę podsłuchową nie ponieśli ani szefowie służb ani ministrowie, którzy "zmieniają się kiedy chcą". Poseł Marek Opioła zapewnił, że nie ma żadnych związków Marka Falenty z Prawem i Sprawiedliwością.

Reklama

Akt oskarżenia wobec Falenty?

- Możliwe jest sporządzenie we wrześniu aktu oskarżenia wobec m.in. Marka Falenty w sprawie nielegalnie nagranych rozmów osób publicznych w stołecznych restauracjach - przyznaje Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga.

- Jeśli materiał dowodowy nie zmieni się, to jest jeden sposób zakończenia śledztwa: akt oskarżenia - tak rzeczniczka prokuratury Renata Mazur skomentowała nieoficjalne doniesienia "Gazety Wyborczej", że we wrześniu będzie sporządzony i skierowany do sądu akt oskarżenia wobec Falenty, jego współpracownika i dwóch kelnerów, którzy nagrywali rozmowy.

Kim jest Marek Falenta? Dołącz do dyskusji!

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy