Reklama

Reklama

Polacy o posłach, Kościele i policji. Nowy sondaż CBOS

W styczniu z pracy prezydenta Andrzeja Dudy zadowolonych było 43 proc. badanych, niezadowolonych - 47 proc. - wynika z sondażu CBOS. Działalność Sejmu dobrze oceniło 24 proc. respondentów, a źle - 61 proc. Za to Senat pozytywnie ocenia 29 proc. badanych, a negatywnie - 48 proc. Polacy zostali zapytani także o działalność policji i o stosunek do Kościoła katolickiego.

CBOS zauważa, że opinie o działalności głowy państwa w styczniu są minimalnie gorsze niż przed miesiącem. W styczniu pozytywnie o prezydenturze Andrzeja Dudy wypowiada się ponad dwie piąte badanych (43 proc., spadek o 1 punkt proc.), a niezadowolenie z niej wyraża niemal co drugi (47 proc., wzrost o 2 punkty). Prezydentury ocenić nie potrafiło 10 proc. respondentów.

Według CBOS w styczniu 2021 roku pozytywnie pracę posłów ocenia 24 proc. respondentów (bez zmian w porównaniu z ubiegłym miesiącem), a negatywnie - 61 proc. (w grudniu było 63 proc.). 15 proc. ankietowanych nie ma zdania w tej kwestii.

Reklama

Zadowolenie z pracy senatorów wyraża prawie co trzeci badany (29 proc., 2 punkty proc. mniej w porównaniu z grudniem), niezadowolenie - 48 proc. (bez zmian), a zdania w tej kwestii nie ma 23 proc. ankietowanych.

Wzrost oceny pracy policji

Od grudnia ubiegłego roku nie uległy zmianie notowania Trybunału Konstytucyjnego. Pozytywnie o działalności TK wypowiada się obecnie 25 proc. badanych, a 50 proc. ma o niej złą opinię. 25 proc. respondentów nie potrafi ocenić działalności Trybunału.

Lepiej niż przed miesiącem postrzegana jest praca policji, którą obecnie chwali niemal dwie trzecie Polaków (63 proc., od grudnia wzrost o 5 punktów proc.), a krytykuje ponad jedna czwarta (27 proc., spadek o 2 punkty).

Poprawił się odbiór działalności Kościoła

W ciągu miesiąca poprawił się też społeczny odbiór działalności Kościoła katolickiego. Obecnie dobrze ocenia go niemal połowa Polaków (46 proc., od grudnia wzrost o 5 punktów proc.), natomiast 42 proc. (spadek o 5 punktów) wypowiada się o niej negatywnie.

Badanie zrealizowano w dniach od 4 do 14 stycznia tego roku na próbie liczącej 1150 osób.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy