Reklama

Pogoda. Rekordowo ciepły początek 2023 roku

Pierwsze dni 2023 roku będą rekordowo ciepłe - zapowiada synoptyk IMGW. 1 stycznia termometry pokażą 12-13 stopni Celsjusza na wschodzie, do 17 stopni na zachodzie kraju.

Jak powiedział Michał Folwarski z IMGW-PIB, podobna pogoda z rekordowo wysokimi temperaturami utrzyma się także w poniedziałek.

Michał Folwarski, synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego przekazał, że w niedzielę do Polski od południowego zachodu nadal napływać będzie ciepłe powietrze polarno-morskie. Na północy kraju swój wpływ zaznaczy front atmosferyczny.

Reklama

Termometry pokażą nawet 17 stopni Celsjusza

- W pierwszej połowie pierwszego dnia 2023 roku będzie jeszcze wietrznie, choć siła wiatru będzie stopniowo słabła. Na obszarach nizin wiejący z kierunków południowych wiatr początkowo będzie osiągał w porywach do 60 km/h, do 65 km/h w rejonach podgórskich i do 80 km/h na Wybrzeżu. Nad północną częścią kraju, gdzie będzie jeszcze sporo chmur, może spaść deszcz. Na pozostałym obszarze Polski będzie pogodnie, z dużą ilością przejaśnień i bez opadów. Nadal będzie ciepło. Temperatura wyniesie od 12-13 stopni Celsjusza na wschodzie do 17 stopni na zachodzie - powiedział Michał Folwarski z IMGW-PIB.

W nocy nad północną częścią kraju więcej chmur i możliwe opady deszczu. Na pozostałym obszarze bez opadów i z przejaśnieniami. Wiatr jeszcze będzie porywisty, ale już wyraźnie słabszy w porównaniu do dnia, nadal wiejący z kierunków południowych. Na południu kraju, gdzie wiatr lokalnie może być słaby, prognozowane są mgły. Temperatura minimalna od minus 1 stopnia lokalnie w rejonach podgórskich , 5-7 w rejonach nizinnych, do 10 na zachodzie kraju.

Jaka prognoza pogody jest najlepsza? Taka, która jest aktualizowana co 30 minut. Wypróbuj darmową aplikację Pogoda Interia. Zainstaluj z Google Play lub App Store

PAP
Dowiedz się więcej na temat: pogoda | prognoza pogody

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy