Reklama

Reklama

Paweł Soloch odchodzi z BBN. Pałac Prezydencki informuje

Paweł Soloch odchodzi z Biura Bezpieczeństwa Narodowego i Kancelarii Prezydenta. Jak czytamy w komunikacie Pałacu Prezydenckiego, chodzi o "względy osobiste".

Informacja o odwołaniu Pawła Solocha z funkcji szefa BBN i ministra w Kancelarii Prezydenta została opublikowana we wtorek 4 października wieczorem.

Paweł Soloch ustępuje z funkcji szefa BBN

"Prezydent RP Andrzej Duda z dniem 10 października 2022 r. odwoła Ministra Pawła Solocha z funkcji Sekretarza Stanu w Kancelarii Prezydenta RP oraz Szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego" - czytamy. 

"Odejście ministra Pawła Solocha ze stanowiska podyktowane jest względami osobistymi i następuje w uzgodnieniu z Prezydentem RP" - dodano w komunikacie kancelarii Prezydenta.

Jak przekazano, Paweł Soloch będzie w dalszym ciągu współpracował z prezydentem Andrzejem Dudą. "Zostanie jednocześnie powołany na stanowisko doradcy społecznego Prezydenta RP" - podkreślono.

Reklama

Paweł Soloch ustępuje. "Dziękuję za zaufanie"

Do informacji podanej przez Pałac Prezydencki odniósł się sam zainteresowany. We wpisie w mediach społecznościowych Soloch podziękował prezydentowi za współpracę i zaufanie.

"10 października kończę pracę jako Sekretarz Stanu KPRP i Szef BBN. Podyktowane jest to względami osobistymi i uzgodnione z prezydentem. Za mną siedem niezwykłych lat pracy dla Polski w służbie Prezydenta. Bardzo dziękuję Andrzejowi Dudzie za zaufanie i wszystkim, z którymi współpracowałem" - czytamy we wpisie Pawła Solocha.

Paweł Soloch. Kim jest?

Paweł Soloch urodził się 3 lutego 1962 roku w Szczecinie. Jest absolwentem Wydziału Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów podyplomowych w l’Institut de Hautes Études en Administration Publique (IDHEAP) w Lozannie.

Pracował w Ministerstwie Spraw Zagranicznych i Ministerstwie Obrony Narodowej (1992-1998), był także wicedyrektorem w Departamencie Spraw Obronnych Kancelarii Prezesa Rady Ministrów (1998-1999).

W latach 2005-2008 pełnił funkcję podsekretarza stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, a od listopada 2005 r. także szefa Obrony Cywilnej Kraju. Był doradcą szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego (2008-2010) i ekspertem w Instytucie Sobieskiego (2010-2014).

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy