Reklama

Paweł Kukiz zagłosuje za drugą kadencją dla Adama Glapińskiego

Paweł Kukiz zapowiedział, że zagłosuje za powołaniem Adama Glapińskiego na drugą kadencję na funkcję prezesa NBP. Według niego wynik głosowania zależy m.in. "od sytuacji w obozie władzy". Polityk podkreślił, że nie wie, jak zagłosują członkowie koła Kukiz'15.

Paweł Kukiz został w czwartek zapytany w Programie Pierwszym Polskiego Radia, czy jego koło - liczące czterech posłów - poprze Glapińskiego. - Ja osobiście tak, natomiast co zrobią moi posłowie, nie wiem - odpowiedział Kukiz.

Paweł Kukiz: Wynik głosowania zależy też od sytuacji w obozie władzy

Kukiz stwierdził też, że wynik głosowania nie od niego zależy. 

- To zależy też od sytuacji w obozie władzy. Bo gdyby ta sytuacja była klarowna, to już dawno prezes Adam Glapiński byłby wybrany. To zależy od posłów Konfederacji, to zależy też od tego, czy któryś z członków Koalicji Obywatelskiej się nie pomyli - powiedział Kukiz.

Reklama

Według niego posłowie KO "strasznie narzekają na - zresztą skądinąd niestety trochę słusznie - reformy Zbigniewa Ziobry". - Ale kiedy była możliwość odrzucenia projektu reformy Sądu Najwyższego autorstwa Solidarnej Polski, myśmy zagłosowali za odrzuceniem tego projektu, to czterech posłów Platformy Obywatelskiej zagłosowało tak, jak obóz władzy - dodał.

Kadencja Glapińskiego upływa w czerwcu br. W połowie kwietnia sejmowa Komisja Finansów Publicznych pozytywnie oceniła złożony pod koniec stycznia wniosek prezydenta Andrzeja Dudy o powołanie Glapińskiego na drugą kadencję prezesa NBP. Szef banku centralnego jest powoływany przez Sejm na wniosek prezydenta RP na sześć lat. 

PAP
Dowiedz się więcej na temat: Paweł Kukiz | Kukiz'15 | Adam Glapiński | NBP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy