Reklama

Oświadczenie Ruchu JOW dotyczące współpracy z Kukizem

Oficjalne oświadczenie Ruchu JOW rozwiewa wszelkie wątpliwości w kwestii współpracy z Pawłem Kukizem podczas zbliżających się wyborów parlamentarnych. Jedynym celem Ruchu jest wprowadzenie jednomandatowych okręgów wyborczych - zapewniono.

"W związku z pojawiającymi się w mediach spekulacjami i licznymi pytaniami, wyjaśniamy, że Ruch Obywatelski na rzecz JOW nie jest związany z żadną partią polityczną i jako Ruch nie uczestniczy w wyborach parlamentarnych" - czytamy w oficjalnym oświadczeniu.

W dalszej części zamieszczono wyjaśnienie, że Ruch JOW współpracuje z Pawłem Kukizem tylko w zakresie wprowadzenia 460 jednomandatowych okręgów wyborczych.

Uczestnicy Ruchu Obywatelskiego podkreślają, że "nie są zaangażowani w tworzenie bloku politycznego z partiami i organizacjami o różnych celach politycznych, które współtworzą inicjatywę Ruch Kukiza". 

Reklama

Sam "Ruch Kukiza" został stworzony po to, aby oddzielić komitety referendalne od struktur, które mają pojawić się na listach wyborczych. 

Jednak, jak pisał  jeszcze kilka dni temu na swoim profilu na Facebooku Paweł Kukiz, - "jesteśmy przekonani, iż w wielu z tych komitetów (referendalnych - przyp. red.) działają ludzie na tyle transparentni, etyczni i prawi, że wkrótce będziemy mogli zaproponować im miejsca na naszych obywatelskich listach wyborczych do Sejmu Rzeczpospolitej".

W związku z tą informacją, trudno jednoznacznie określić, czy osoby zaangażowane w działanie Ruchu JOW nie staną się jednak częścią "Ruchu Kukiza". 

Zwolennicy JOW-ów zagłosują na Kukiza mimo wszystko? Dołącz do dyskusji!

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy