Reklama

Reklama

Oświadczenie majątkowe prezydenta. Andrzej Duda ma dwa mieszkania i spłaca kredyt

Dwa mieszkania, działka o powierzchni 325 metrów kwadratowych i 30 tys. złotych oszczędności - między innymi to posiada prezydent Polski Andrzej Duda, o czym czytamy w jego oświadczeniu majątkowym. Dokument opublikował Sąd Najwyższy, a wynika z niego ponadto, że polityk spłaca również kredyt hipoteczny. Wiadomo też, że za sprawowanie funkcji prezydenta RP zarobił w zeszłym roku ponad 280 tys. złotych.

Oświadczenie majątkowe prezydenta stało się publiczne w poniedziałek. Z dokumentu wynika, że Andrzej Duda ma 30 tys. złotych oszczędności, a w "zapasie" posiada również 100 euro.

Polityk jest także współwłaścicielem dwóch mieszkań: jednego o powierzchni 79,4 metra kwadratowego i kolejnego, mającego 132 m2 z garażem. Posiada również działkę o powierzchni 325 m2, 446 akcji notowanej na GPW spółki Skotan S.A. o łącznej wartości 664 zł i 54 grosze (po kursie akcji z 4 lipca), jak i kartę kredytową z limitem ustalonym na 20 tys. zł.

Reklama

Zarobki prezydenta Polski w 2021 roku. Na konto Andrzeja Dudy wpłynęło 282 tys. zł

Prezydent wraz z Agatą Kornhauser-Dudą zaciągnął także kredyt hipoteczny na kwotę 497 tys. złotych. Ponadto posiada polisę ubezpieczeniową na życie z tzw. III filaru na sumę 60 tys. złotych. Wiadomo również, że w 2021 roku wynagrodzenie Andrzeja Dudy z tytułu prezydentury sięgnęło niemal 282 tys. złotych.

Oświadczenie majątkowe prezydenta RP datowane jest na 29 marca. Zgodnie z przepisami taki dokument, wypełniony przez głowę państwa, trafia do I Prezesa Sądu Najwyższego. Nie jest on jednak jawny "z automatu" - zgodę na jego ujawnienie wyraził sam Andrzej Duda.

Gdy najnowsze oświadczenie prezydenta porównamy z tym za 2020 rok okaże się, że jego oszczędności zmniejszyły się o około 20 tys. złotych. Za piastowanie stanowiska głowy państwa w 2021 roku zarobił jednak o 40 tys. zł więcej.

Z prezydentem Andrzejem Dudą w poniedziałek porozmawia Piotr Witwicki w programie "Gość Wydarzeń". Transmisja na stronie głównej Interii od godz. 19:20.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy