Reklama

Opady deszczu i wiatr. Mimo to będzie ciepło

W czwartek słabe opady deszczu wystąpią na północnym zachodzie i lokalnie na wschodzie. Jak na styczeń będzie ciepło, do dziewięciu stopni na zachodzie kraju - przekazała dyżurna synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Ilona Bazyluk. Co więcej, porywy wiatru nad morzem wyniosą do 55 km/h, natomiast w Sudetach do 110 km/h.

W czwartek opady deszczu wystąpią głównie na północnym zachodzie i lokalnie na wschodzie kraju. Na południu będzie więcej rozpogodzeń i przejaśnień.

Temperatura maksymalna od trzech stopni Celsjusza na północnym wschodzie i rejonach podgórskich, siedmiu stopni w centrum, do nawet dziewięciu na zachodzie.

Pogoda już cię nie zaskoczy! Sprawdzaj dokładne prognozy w naszym serwisie

Wiatr na północy i zachodzie porywisty, na pozostałym obszarze słaby. Nad morzem porywy wyniosą do 55 km/h, w Sudetach do 110 km/h.

Reklama

Pogoda. Spodziewane opady śniegu w Sudetach

W nocy pogodnie na południowym wschodzie, a na pozostałym obszarze kraju słabe opady deszczu. Najwięcej deszczu ok. 10 mm spadnie w woj. dolnośląskim. W Sudetach spadnie ok. pięć cm śniegu.

Temperatura minimalna od minus jednego stopnia Celsjusza na południowym wschodzie, czterech w centrum do siedmiu stopni na zachodzie kraju. Wiatr porywisty w całym kraju, w Sudetach do 100 km/h, południowo zachodni i południowy. 

Jaka prognoza pogody jest najlepsza? Taka, która jest aktualizowana co 30 minut. Wypróbuj darmową aplikację Pogoda Interia. Zainstaluj z Google Play lub App Store

PAP
Dowiedz się więcej na temat: pogoda | IMGW | deszcz

Reklama

Reklama

Reklama