Reklama

Reklama

Olszański w białoruskiej telewizji. "Kolejny Polak w działaniach propagandowych"

"Olszański to kolejny Polak wykorzystywany przez reżim białoruski w propagandowych działaniach przeciwko RP" - napisał na Twitterze sekretarz stanu w KPRM, zastępca ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn. Mowa o Wojciechu Olszańskim, znanym w sieci prorosyjskim streamerze, posługującym się pseudonimem "Jaszczur". Żaryn odniósł się w ten sposób do nagrania wyemitowanego w białoruskiej telewizji, wspomniał o Emilu Czeczce.

Żaryn opublikował w poniedziałek na Twitterze zrzut ekranu jednego z kanałów na YouTube, na którym widać nagranie wyemitowane w białoruskiej telewizji, w którym występuje m.in. Wojciech Olszański.

Wojciech Olszański w białoruskiej telewizji jako "polski patriota"

Olszański i jego współpracownik Marcin Osadowski, z którym prowadził on kanał na YT, w białoruskiej telewizji zostali przedstawieni jako polscy patrioci. W materiale przekazano, że "kłamstwa i manipulacje polskich władz nie umykają uwadze polskich patriotów, którzy nie mogą dłużej milcząco przyglądać się tym działaniom i poprosili o wybaczenie za działania Dudy i Morawieckiego", a także, że polskie władze "celowo prowadzą antybiałoruską politykę".

Reklama

Odnosząc się do tego nagrania Stanisław Żaryn napisał na Twitterze, że znany z prorosyjskich wypowiedzi i radykalizmu Wojciech Olszański, "któremu prokuratura postawiła szereg zarzutów, włącza się w działania agresywnej białoruskiej propagandy przeciwko Polsce".

Olszański przekonuje, że "Polacy mają dość antyrosyjskiej i antybiałoruskiej propagandy władz RP"

Żaryn dodał, że Olszański "kreując się na 'polskiego patriotę', przekonuje w reżimowej telewizji na BLR, że Polacy czują się ofiarami antyrosyjskiej i antybiałoruskiej propagandy władz RP i mają jej dość".

"Wyemitowane przez telewizję reżimu A. Łukaszenki wypowiedzi Olszańskiego uwiarygadniają kłamstwa Mińska, prezentujące Polskę jako zagrożenie. Tezy takie są wykorzystywane przez reżim do manipulowania społeczeństwem" - napisał.

Dodał, że Olszański to kolejny Polak wykorzystywany przez reżim białoruski w propagandowych działaniach przeciwko RP. "Jego wypowiedzi eksponowane są m. in. przez D. Bieliakowa, który promował wcześniej insynuacje szerzone przeciwko Polsce przez E. Czeczkę, M. Mikołajka i M. Miśtala" - napisał. 

Olszański: Niech żyje prezydent Łukaszenka

Sam Olszański po tym, jak jego wypowiedź zacytowano w głównym programie informacyjnym w białoruskiej państwowej telewizji, skomentował to słowami: "Niech żyje prezydent Alaksandr Łukaszenka w zdrowiu i długim panowaniu".

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy