Reklama

Od piątku przerwa świąteczna. Niedługo po niej rozpoczynają się ferie

W piątek 23 grudnia rozpoczyna się Bożonarodzeniowa przerwa świąteczna i potrwa do 1 stycznia. Nie wszyscy uczniowie będą musieli długo czekać na kolejne dni wolne - od 14 stycznia zaczynają się ferie zimowe. Które województwa rozpoczynają dwutygodniową przerwę jako pierwsze?

W kalendarzu roku szkolnego - obowiązującym w roku szkolnym 2022/2023 - od 23 grudnia do 1 stycznia w szkołach nie ma zajęć - jest przerwa w nauce w związku ze świętami Bożego Narodzenia. Formalnie przerwa świąteczna trwa do 31 grudnia, ale 1 stycznia jest dniem ustawowo wolnym, dodatkowo przypada w niedzielę. Uczniowie wrócą więc do szkół w poniedziałek 2 stycznia.

Niezależnie od tego dniem wolnym od nauki będzie piątek 6 styczna - święto Trzech Króli, który również jest dniem ustawowo wolnym.

Ferie 2023. Kiedy przypada przerwa zimowa?

Niedługo po przerwie świątecznej rozpoczynają się ferie zimowe. Odbędą się w czterech terminach. Dwutygodniowa przerwa w zajęciach, zależnie od województwa, nastąpi między 14 stycznia a 26 lutego.

Reklama

Od 14 do 29 stycznia odpoczywać będą uczniowie z województw: lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego, śląskiego.

Od 21 stycznia do 5 lutego ferie będą mieć uczniowie z województw: podlaskiego, warmińsko-mazurskiego.

Od 28 stycznia do 12 lutego przerwę w nauce będą mieć uczniowie z województw: kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, wielkopolskiego.

Od 11 do 26 lutego odpoczywać będą uczniowie w z województw: dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego, zachodniopomorskiego.

Następna przerwa w nauce w szkołach - na Wielkanoc - będzie od 6 do 11 kwietnia.  

PAP
Dowiedz się więcej na temat: ferie zimowe 2023 | Boże Narodzenie | dni wolne od szkoły

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy