Reklama

Ferie zimowe 2023. Kto najdłużej musi czekać na przerwę od nauki?

Nadchodzi zakończenie roku kalendarzowego. Niedługo po nim uczniowie doczekają się dłuższej przerwy od nauki. Wszystko za sprawą ferii zimowych. W jakim terminie uczniowie będą mieli wolne? Które województwa będą miały przerwę w edukacji od 13 do 26 lutego?

Zgodnie z decyzją Ministerstwa Edukacji i Nauki, w 2023 roku ferie zimowe rozpoczną się już 16 stycznia. Nie dla wszystkich jednak odbywać się będą w tym samym terminie. Jak wygląda harmonogram przerwy zimowej? Jakie województwa udadzą się na ferie w ostatnim dostępnym terminie? Sprawdźmy, kto będzie miał wolne od zajęć w terminie 13-26 lutego.

Terminy ferii zimowych 2023

Ferie zimowe każdego roku planowane są na kilka odrębnych turnusów. Spowodowane jest to obniżeniem natłoku ludzi w popularnych o tej porze roku punktach turystycznych. Pozwala to na płynność klientów przez cały zimowy sezon. Ferie zimowe 2023 podzielone są na 4 odrębne terminy, w okresie od 16 stycznia do 26 lutego.

Reklama

Pierwszy termin zimowej przerwy międzysemestralnej zaplanowany jest w dniach 16-29 stycznia. Następny, w czasie którego na przerwę uda się najmniej uczniów, bo wyłącznie z dwóch województw - 23 stycznia-5 lutego. Przedostatnia grupa uczniów będzie mogła skorzystać z ferii w terminie od 30 stycznia do 12 lutego. Ostatnim zaplanowanym przez MEN terminem ferii zimowych jest 13-26 lutego.

Ferie zimowe 2023. Kto ma wolne 13-26 lutego?

Ostatnia grupa na ferie zimowe uda się w terminie od 13 do 26 lutego 2023. Będą to uczniowie z czterech województw: dolnośląskiego, zachodniopomorskiego, mazowieckiego oraz opolskiego.

Każdego roku terminy mogą się od siebie różnić, ze względu na tworzenie harmonogramu przerw semestralnych na nowo.

Inne dni wolne od szkoły

Niektórzy ferie zimowe rozpoczną chwilę po przerwie świątecznej i wolnym z tytułu święta Trzech Króli. Niestety już po okresie styczeń-luty, na kolejne wolne od nauki uczniowie będą musieli trochę poczekać. Najbliższe dłuższe wolne czekać na nich będzie dopiero w kwietniu, w postaci wiosennej przerwy świątecznej. Przerwa trwać będzie od 6 do 11 kwietnia i związana jest z Wielkanocą.

Miesiąc później korzystać będą mogli z dłuższego weekendu z tytułu majówki wypadającej na początku tygodnia. W czerwcu zostają dwie okazje na uczczenie wolnego od edukacji: 8 czerwca, kiedy to wypada Boże Ciało oraz 23 czerwca. Tego bowiem dnia wszyscy uczniowie celebrować będą zakończenie roku szkolnego i udadzą się na swoje upragnione wakacje. 

***

Czytaj także:

Na święta inflacja patroszy portfele Polaków. Tak wzrosły ceny

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: ferie zimowe | przerwa | rok szkolny | dni wolne

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy