Reklama

Reklama

Nieoficjalnie: Lech Kołakowski ma zostać wiceministrem rolnictwa

Lech Kołakowski, poseł klubu PiS i członek Partii Republikańskiej Adama Bielana, ma zostać nowym wiceministrem rolnictwa - wynika z naszych nieoficjalnych informacji. W ostatnich miesiącach był doradcą zarządu BGK. - We wtorek będę miał konferencję prasową - zapowiedział w rozmowie z Interią Kołakowski, pytany o swoją polityczną przyszłość.

Lech Kołakowski to jeden z posłów PiS, który sprzeciwił się tzw. piątce dla zwierząt. Pod koniec listopada 2020 roku - w ramach protestu - odszedł z klubu i partii

Kołakowski odchodzi z BGK

Po ponad pół roku - w lipcu 2021 roku - prezes PiS Jarosław Kaczyński ogłosił podczas konferencji prasowej powrót Kołakowskiego do klubu. W tym samym czasie media poinformowały, że Kołakowski zrezygnował z uposażenia poselskiego na rzecz wysokiej pensji doradcy zarządu Banku Gospodarstwa Krajowego. 

Reklama

Tydzień temu Gazeta.pl podała, że Kołakowski odchodzi z BGK z końcem listopada - informację tę potwierdziło biuro prasowe banku. 

"Jutro będę miał konferencję"

Z naszych ustaleń wynika, że Kołakowski ma zostać teraz zastępcą ministra rolnictwa Henryka Kowalczyka. 

- We wtorek będę miał konferencję prasową - zapowiedział w rozmowie z Interią Kołakowski, pytany o swoją polityczną przyszłość. Jak dodał, nie chce zdradzać jeszcze szczegółów, bo jego wtorkowego wystąpienie "nie będzie miało sensu". 

O tym, że wkrótce - w ramach umowy koalicyjnej z PiS - zostanie powołany nowy wiceminister rolnictwa mówił dziś Adam Bielan, prezes Partii Republikańskiej, do której należy Lech Kołakowski. 

Lech Kołakowski to wieloletni poseł PiS, w przeszłości należał do Porozumienia Centrum. Jest byłym samorządowcem i przedsiębiorcą. Ma 58 lat. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy