Reklama

Nie żyje Piotr Waśko. Był posłem PO i burmistrzem Wielenia

W wieku 61 lat zmarł Piotr Waśko, były poseł Platformy Obywatelskiej, a na przełomie lat 90. i 00. burmistrz Wielenia w Wielkopolsce. "Był człowiekiem piekielnie inteligentnym, wrażliwym na drugiego człowieka i piękno otaczającego świata. Duszą towarzystwa i oparciem w wielu sprawach" - napisał Waldy Dzikowski, jego kolega z partii.

Informację o śmierci Piotra Waśki podał w niedzielę Waldy Dzikowski, parlamentarzysta Platformy Obywatelskiej. Jak przekazał, były poseł "odszedł od nas po długiej i ciężkiej chorobie". Przypomniał, że w przeszłości Waśko był burmistrzem Wielenia.

"Znaliśmy się bardzo dobrze. Piotrek był człowiekiem piekielnie inteligentnym, wrażliwym na drugiego człowieka i piękno otaczającego świata. Duszą towarzystwa i oparciem w wielu sprawach. Był także wielkim patriotą" - dodał.

Jak zapewnił Dzikowski, pamięć o Piotrze Waśce "pozostanie głęboko w ich sercach". "Rodzinie i bliskim składam najszczersze kondolencje" - podsumował.

Reklama

Politycy PO żegnają Piotra Waśkę. "Piotrze, za szybko..."

Wpis o zmarłym opublikowała także senator PO Jadwiga Rotnicka. "Zmarł Piotr Waśko, nasz serdeczny kolega z wielkopolskiej Platformy Obywatelskiej. Razem w 2007 roku zaczynaliśmy przygodę z parlamentem, a wcześniej burmistrz Wielenia. Piotrze, za szybko... Wyrazy współczucia dla najbliższych" - napisała na Facebooku.

Piotr Waśko urodził się 22 lutego 1961 w Czarnkowie (woj. wielkopolskie). W latach 1996-2002 był burmistrzem miasta i gminy Wieleń, później pracował w Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu.

W 2006 roku wybrano go na wojewódzkiego radnego, a rok później - na posła. W izbie niższej parlamentu zasiadał przez cztery lata. Natomiast w 2018 roku, po kilku nieudanych startach w różnych wyborach, został radnym powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego.

"Msza żałobna za Zmarłego odprawiona zostanie 2 lutego 2023 roku o godzinie 12:00 w kościele parafialnym w Rosku. Ceremonia pogrzebowa odbędzie się na cmentarzu parafialnym w Rosku, po mszy świętej" - poinformowało Nadnoteckie Centrum Kultury.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Piotr Waśko | Wieleń

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy