Reklama

Reklama

Morawiecki wzywa Tuska do rezygnacji z funkcji przewodniczącego EPL

- Wzywam pana Donalda Tuska żeby zrezygnował natychmiast z przewodniczenia Europejskiej Partii Ludowej - powiedział podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki. Jak przyznał to "błędna polityka EPL spowodowała, że Putin ma w swoim ręku instrumenty szantażu" dotyczące dostaw gazu. - Na bok te wszystkie uszczypliwości i warto podjąć męska decyzję. Do tego pana natychmiast wzywam - mówił premier.

- Nikt nie zrobił więcej dla Rosji Putina i budowy Nord Stream 2 niż Europejska Partia Ludowa. Na jej czele stoi kto? Donald Tusk. Pobiera tam zapewne pensje, ma swoich mocodawców za granicą - mówił szef rządu. 

- Wzywam pana Donalda Tuska żeby zrezygnował natychmiast z przewodniczenia Europejskiej Partii Ludowej. To poprzez Nord Stream 2 niestety ta błędna polityka EPL spowodowała, że mamy taką sytuację, ze Putin ma w swoim ręku instrumenty szantażu - powiedział Mateusz Morawiecki

Jak dodał Europejska Partia Ludowa nie "dywersyfikowała dostaw gazu oraz nie była za ochroną naszej granicy" - Teraz przynajmniej nie przeszkadzajcie - tłumaczył. 

Mateusz Morawiecki: Warto podjąć męską decyzję

Reklama

Premier Morawiecki zwrócił się bezpośrednio do Donalda Tuska

- Panie Donaldzie. Warto być przyzwoitym, warto zrezygnować z tego przewodniczenia Europejskiej Partii Ludowej, która doprowadziła do szalonego błędu. Do tego, że dziś Putin mając gazociąg północny i Niemców w swoim ręku próbuje szantażować całą Europę i jakie tworzy dla nas kłopoty. Gaz bardzo mocno podrożał na skutek tego szantażu. Na bok te wszystkie uszczypliwości i warto podjąć męska decyzję. Do tego Pana natychmiast wzywam - podsumował. 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy