Reklama

Reklama

Mariusz Z. zatrzymany pod zarzutem gwałtu. To znany dziennikarz

Dziennikarz Mariusz Z. - m.in. były redaktor naczelny "Super Expressu" - został zatrzymany przez policję. Mężczyzna został przewieziony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty, w tym gwałtu. Informację potwierdził sąd, który warunkowo aresztował Z.

Do zatrzymania Mariusza Z. miało dojść w czwartek 13 stycznia wieczorem. 

Mariusz Z. zatrzymany. To znany dziennikarz

"Jak dowiedziałem się nieoficjalnie Mariusz Z. nie przyznaje się do zarzucanych mu czynów. W prokuraturze czekała już na niego jego prawniczka" - napisał na Facebooku dziennikarz i pisarz Piotr Krysiak.

Mariusz Z. został przewieziony do prokuratury w Warszawie, gdzie dziennikarz usłyszał m.in. zarzut gwałtu. Informację tę portal Onet miał potwierdzić w Sądzie Okręgowym w Warszawie.

Dziennikarz Mariusz Z. zatrzymany. Grozi mu 12 lat więzienia

Sąd Okręgowy w Warszawie zdecydował o warunkowym aresztowaniu mężczyzny. Oznacza to, że jeśli zostanie wpłacone poręczenie majątkowe, Mariusz Z. będzie mógł opuścić areszt tymczasowy. Wysokość poręczenia wynosi 500 tys. zł.

Reklama

- Został zasądzony areszt na trzy miesiące ale tzw. warunkowy. To oznacza, że jeśli w ciągu dwóch tygodni czyli do 28 stycznia pan wpłaci poręczenie majątkowe, zostanie wypuszczony z aresztu. Będziemy jednak skarżyć to postanowienie sąd" - powiedziała prokurator referent postępowania Natalia Zajc-Nowakowska.

- Klient nie przyznaje się do winy, będziemy składać zażalenie na to postanowienie sądu. W naszej ocenie ten materiał dowodowy w żaden sposób nie uprawdopodabnia, że doszło do popełnienia przestępstwa. Zatem pozostaje nam odwołać się - przekazała natomiast obrońca Mariusza Z. mecenas Marta Tomkiewicz.

Teraz Mariuszowi Z. ma grozić kara 12 lat pozbawienia wolności

Mariusz Z. to znany dziennikarz. W przeszłości Z. kierował m.in. dwutygodnikiem "Komputer Świat". Stanowisko redaktora naczelnego "Super Expressu" objął w 2003 roku. Pozostał na nim do 2006 roku, gdy zaczął kierować "Przekrojem".

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama