Reklama

Łukasz Mejza: Zawieszam swój udział w pracach Ministerstwa Sportu i Turystyki

"Chcąc w najbliższych tygodniach w pełni poświecić się walce o swoje dobre imię, prawdę i sprawiedliwość, zawieszam swój udział w pracach Ministerstwie Sportu i Turystyki. Zawnioskowałem o udzielenie mi od dzisiaj urlopu bezpłatnego w MSiT, na który otrzymałem zgodę" - napisał w mediach społecznościowych Łukasz Mejza, wiceminister sportu.

Łukasz Mejza zamieścił w mediach społecznościowych oświadczenie, w którym poinformował o swojej decyzji.

"W związku z bezpardonowym atakiem medialnym na mnie na tle politycznym, na środowym briefingu zapowiedziałem złożenie kilkudziesięciu pozwów/wniosków sądowych, co zrealizowałem i nadal realizuję. Chcąc w najbliższych tygodniach w pełni poświecić się walce o swoje dobre imię, prawdę i sprawiedliwość, zawieszam swój udział w pracach MSiT. Zawnioskowałem o udzielenie mi od dzisiaj urlopu bezpłatnego w MSiT, na który otrzymałem zgodę. Wystąpiłem również do Marszałek Sejmu o urlop z wykonywania obowiązków poselskich. Wbrew pojawiającym się insynuacjom zapewniam, że wspieram i nadal będę wspierać obóz Zjednoczonej Prawicy." - przekazał.  

Reklama

O aferze wokół wiceministra Łukasza Mejzy Bogdan Rymanowski rozmawiał z rzecznikiem PiS Radosławem Foglem oraz posłem PO Mariuszem Witczakiem w internetowej części "Gościa Wydarzeń" w Interii. 

Łukasz Mejza: Największy polityczny atak po 1989 roku

Wirtualna Polska opublikowała niedawno szereg artykułów, w których opisała działalność dawnej firmy obecnego wiceministra sportu oferującej wyjazdy zagraniczne osobom nieuleczalnie chorym (w tym dzieciom), m.in. na nowotwory, Alzheimera czy Parkinsona

Firma miała oferować kosztowne leczenie metodami uznawanymi na całym świecie za niesprawdzone i niebezpieczne. Według portalu interes Mejzy nie wypalił, za to pozostawił po sobie wielu oszukanych pacjentów i ich rodziny.

Mejza do publikacji Wirtualnej Polski odniósł się w środę na konferencji prasowej. Określił je jako "największy atak polityczny po 1989 roku". - Atak ten jest wymierzony we mnie, ale jego celem jest obalenie większości rządowej - powiedział.

Podczas środowej konferencji ministra Łukasza Mejzy towarzyszył mu jego wspólnik Tomasz Guzowski, który w pewnym momencie wstał z wózka inwalidzkiego. Ja stoję, ja się mogę puścić, ja mogę. Spodnie sobie poprawiam, da się - mówi. O tym, kim jest wspólnik Łukasza Mejzy pisze Interia Sport. 

Łukasz Mejza. Objął mandat po zmarłej posłance

Łukasz Mejza zasiada w Sejmie od marca tego roku, kiedy objął mandat po zmarłej posłance KP-PSL Jolancie Fedak. Po wejściu do Sejmu Mejza nie przystąpił do klubu Koalicji Polskiej-PSL i pozostał niezrzeszony. Wiceministrem sportu jest od października - objął funkcję z rekomendacji Partii Republikańskiej

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Łukasz Mejza

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy