Reklama

Reklama

LOT odwołuje loty. Powodem protesty w Brukseli

Polskie Linie Lotnicze LOT odwołały cztery rejsy na trasie Warszawa - Bruksela - przekazał rzecznik spółki Krzysztof Moczulski. Na środę w stolicy Belgii zaplanowano protest przeciw rosnącym cenom energii i produktów w sklepach. Jak powiadomił rzecznik PLL LOT, pasażerowie, którzy tego dnia zaplanowali podróż mogą zwrócić bilety bądź zmienić termin wylotu.

Belgowie w środę będą protestować przeciw rosnącym cenom energii i produktów w sklepach. Z lotniska obsługującego stolicę tego kraju odwołanych ma zostać 40 proc. lotów.

LOT odwołuje loty do Brukseli

- W środę, w związku ze strajkiem, odwołujemy dwie rotacje do Brukseli. Pasażerowie mogą zwrócić bilety lub zmienić termin wylotu - przekazał Moczulski.

Chodzi o odwołane loty z warszawskiego Lotniska Chopina na międzynarodowe lotnisko położone w Zaventem o godz. 7.20 i 16.35 i rejsy powrotne. Lot o godz. 20.15 ma być zrealizowany.

Jak podała agencja Belga, brukselskie lotnisko przewiduje wiele zakłóceń z powodu strajku. Spodziewane są też zakłócenia w ruchu pociągów

Reklama

Anulowanie lub zmiana harmonogramu lotów ma na celu uniknięcie długich kolejek i opóźnień. Podróżni proszeni są o zabranie ze sobą jedynie bagażu podręcznego. Osoby podróżujące do i z lotniska muszą również wziąć pod uwagę możliwe utrudnienia w transporcie publicznym.

Belgijskie związki zawodowe domagają się m.in. ograniczenia cen gazu i energii elektrycznej oraz dostosowania ustawy o normach płacowych

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy