Reklama

Reklama

Krzysztof Skórzyński ukarany. Dziennikarz został odsunięty od tematyki politycznej

Grupa Discovery ukarała Krzysztofa Skórzyńskiego. Dziennikarz TVN24 został odsunięty od zajmowania się tematami związanymi z polityką. Decyzja to pokłosie afery związanej z wyciekiem rzekomych maili ze skrzynki Michała Dworczyka, według których dziennikarz miał doradzać ministrowi.

Krzysztof Skórzyński został zawieszony przez Grupę Discovery pod koniec września. Dziennikarz zniknął z anteny, a jego program w TVN24 "Sprawdzam" przez ostatnie tygodnie był zastępowany innym formatem. 

Decyzja miała związek z mailami publikowanymi na rosyjskim komunikatorze Telegram, które miały pochodzić z prywatnej skrzynki Michała Dworczyka.

Konsultował odpowiedzi z dziennikarzem

W jednym z ujawnionych maili Dworczyk miał konsultować z Krzysztofem Skórzyńskim odpowiedzi, jakie jego zespół prasowy przygotował na pytania dziennikarki OKO.press.

Sam dziennikarz w opublikowanym w mediach społecznościowych oświadczeniu zaprzeczał, by kiedykolwiek doradzał jakiemukolwiek politykowi.

Reklama

"Nigdy nie wymieniałem w tej sprawie maili z ministrem Dworczykiem. Nigdy także, w żaden, podkreślam - w żaden sposób - nie 'doradzałem' ani ministrowi Dworczykowi, ani jakiemukolwiek innemu politykowi, w jakiejkolwiek sprawie!" - napisał.

Wkrótce w sieci pojawiły się jednak kolejne maile między Dworczykiem i Skórzyńskim. Tym razem już z odpowiedziami i poprawkami, których miał udzielać dziennikarz.


Krzysztof Skórzyński ukarany

Sprawa korespondencji między dziennikarzem a politykiem wzbudziła duże emocje. Grupa Discovery wszczęła wewnętrzne postępowanie wyjaśniające.

Po jego zakończeniu poinformowano, że dziennikarz pozostanie w stacji, ale został odsunięty od tematyki politycznej.

"W związku z wyjaśnieniami uzyskanymi w wewnętrznym postępowaniu redakcyjnym wspólnie z Krzysztofem Skórzyńskim uznaliśmy, że obecnie dziennikarz będzie zajmował się niezwiązanymi z polityką formatami i programami TVN Grupa Discovery" - poinformowano w oświadczeniu.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje