Reklama

Kamil Durczok nie żyje. Rodzina nie życzy sobie mediów na pogrzebie

Dominik Durczok, brat zmarłego we wtorek Kamila Durczoka, zaapelował do przedstawicieli mediów, by nie brali udziału w pogrzebie dziennikarza. "Bardzo prosimy o uszanowanie naszej decyzji" - napisał.

"Wolą moją, jak i mojej rodziny, w związku z rodzinnym charakterem pogrzebu mojego brata Kamila Durczoka, oświadczam, że nie życzymy sobie udziału wszelkich mediów w tym wydarzeniu, a tym bardziej jakiegokolwiek jego dokumentowania. Bardzo prosimy o uszanowanie naszej decyzji" - napisał Dominik Durczok.

Przypomnijmy, że pogrzeb Kamila Durczoka odbędzie się w piątek 19 listopada o godzinie 9 w Kościele Trójcy Przenajświętszej w Katowicach-KostuchnieCzytaj więcej na ten temat w serwisie Pomponik.pl.

Reklama

Kamil Durczok, w przeszłości szef dwóch największych programów informacyjnych w Polsce, "Wiadomości" TVP i "Faktów" TVN, zmarł we wtorek w szpitalu w Katowicach, do którego trafił w poniedziałek w ciężkim stanie. Zmarł - jak podała placówka - w wyniku zaostrzenia przewlekłej choroby i zatrzymania krążenia.

Kamil Durczok. Dziennikarz związany z wieloma mediami

Kamil Durczok urodził się 6 marca 1968 r. w Katowicach. Ukończył studia z zakresu komunikacji społecznej na Uniwersytecie Śląskim. Karierę dziennikarza zaczynał w 1991 r. w Radiu Katowice.

W latach 1993-2006 Durczok był dziennikarzem Telewizji Polskiej, w latach 2006-2015 pracował w telewizji TVN - pełnił funkcję redaktora naczelnego i prowadzącego "Faktów". W latach 2016-2019 Kamil Durczok był wydawcą i redaktorem naczelnym portalu Silesion.pl.

Czytaj też: Kamil Durczok nie żyje. Dziennikarz nie ukrywał swoich problemów ze zdrowiem

W ciągu kariery współpracował m.in. z Radiową Trójką, RMF FM, był też felietonistą tygodnika "Wprost". W latach 2016-2017 Kamil Durczok był gospodarzem programu "Brutalna prawda. Durczok ujawnia" (później pod nazwą "Durczokracja") w Polsat News

Kamil Durczok był laureatem wielu nagród branżowych

Kamil Durczok był także laureatem wielu nagród branżowych, m.in. nagrody Grand Press dla dziennikarza roku (2000), Złotej Telekamery w kategorii informacje (2008) oraz Wiktora dla najwyżej cenionego dziennikarza, komentatora i publicysty (2004).


W 2003 r. Kamil Durczok przeszedł chorobę nowotworową.

Kamil Durczok - kontrowersje

Na karierze Kamila Durczoka cieniem położyły się m.in. oskarżenia o mobbing i molestowanie w czasie, gdy pracował w TVN. Dziennikarz zaprzeczał oskarżeniom dotyczącym molestowania. TVN rozstał się z nim jednak za porozumieniem stron w marcu 2015 roku.

W 2019 roku Kamil Durczok, prowadząc pod wpływem alkoholu, spowodował kolizję na autostradzie. Sąd rejonowy skazał go za to na rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata i grzywnę, Durczok dostał też pięcioletni zakaz prowadzenia pojazdów. 

W 2020 dziennikarz przyznał, że cierpiał na chorobę alkoholową i depresję.

PAP/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Kamil Durczok | pogrzeb

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy