Reklama

Jerzy Owsiak: Zebraliśmy ponad 136 milionów złotych

Jerzy Owsiak, prezes WOŚP, na konferencji prasowej podsumował 30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który w minioną niedzielę odbył się pod hasłem "Przejrzyj na Oczy". Jak przyznał, na wsparcie okulistyki dziecięcej zebrano ponad 136 mln złotych. - Dziękujemy wszystkim ludziom dobrej woli, którzy nam pomagali - powiedział.

- O północy zakończyliśmy jubileuszowy, 30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, z sumą deklarowaną 136 282 325 zł. Nie chodziło o rekordy. Rekordem jest to, że zebraliśmy więcej, niż to było rok temu, o tej samej porze. Ostateczna suma będzie znana 30 marca - powiedział Jerzy Owsiak

Szef WOŚP podkreślał, że "orkiestra grała nie tylko w Polsce, ale na całym świecie". 

- Dziękujemy wszystkim ludziom dobrej woli, którzy nam pomagali - podsumował Owsiak.

30. finał WOŚP. Czy padnie rekord?

Finał WOŚP to jednodniowa zbiórka publiczna, organizowana przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W tym roku w akcję zaangażowane są 1633 sztaby, w tym 90 sztabów zagranicznych m.in. w Nowym Jorku, Tokio, Sydney, Ankarze i Sztokholmie.

Reklama

Finałom WOŚP towarzyszą także akcje internetowe i wydarzenia zamknięte, które rozpoczynają się już na początku grudnia. Zwieńczeniem zbiórki było odbywające się tuż po godz. 20 "Światełko do Nieba", pokaz pirotechniczny i laserowy w wielu miastach Polski. Jeszcze dziś zakończy się licytacja Złotych Kart Telefonicznych, Złotych Serduszek WOŚP i medali wybitych z okazji trzydziestolecia powstania Fundacji WOŚP. Część aukcji internetowych zakończy się 14 lutego. Ostateczne wyniki zbiórki będą znane pod koniec marca.

W ubiegłym roku, podczas 29. finału WOŚP zebrano prawie 127,5 mln. zł. na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i do diagnostyki głowy.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy