Reklama

Ferie 2023 startują. Odbędą się w czterech terminach

Ferie zimowe w szkołach rozpoczynają się w tym roku 14 stycznia, zatem dla części dzieci piątek 13 stycznia jest ostatnim przed zimowymi wakacjami dniem w nauki. Dwutygodniowa przerwa w zajęciach odbędzie się w czterech terminach i w sumie potrwa do 26 lutego. Przedstawiamy harmonogram dla poszczególnych województw.

Terminy ferii zimowych w poszczególnych województwach ogłasza minister edukacji i nauki na podstawie rozporządzenia w sprawie organizacji roku szkolnego.

Ferie 2023. Woj. lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie i śląskie

  • Od 14 do 29 stycznia odpoczywać będą uczniowie z woj. lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego i ze śląskiego.

Ferie 2023. Woj. podlaskie i warmińsko-mazurskie

  • Od 21 stycznia do 5 lutego ferie będą mieć uczniowie z woj. podlaskiego i z warmińsko-mazurskiego.

Ferie 2023. Woj. kujawsko-pomorskie, lubelskie, małopolskie, świętokrzyskie i wielkopolskie


  • Od 28 stycznia do 12 lutego przerwę w nauce będą mieć uczniowie z woj. kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i z wielkopolskiego.

Ferie 2023. Woj. dolnośląskie, mazowieckie, opolskie i zachodniopomorskie

  • Od 11 do 26 lutego odpoczywać będą uczniowie z woj. dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i z zachodniopomorskiego.

Następna przerwa w nauce w szkołach - na Wielkanoc - będzie od 6 do 11 kwietnia.

Jak się ustala terminy ferii?

Od roku szkolnego 2003/2004, zgodnie z przyjętą wówczas zasadą, terminy ferii w kolejnych latach zmieniają się cyklicznie, np. jeśli w jednym roku w określonej grupie województw ferie zimowe są w drugiej połowie stycznia, to w następnym roku termin ferii w tej grupie województw przypadnie na pierwszą połowę lutego, a w kolejnym - na drugą połowę lutego. Podziału na województwa dokonano, biorąc pod uwagę liczbę uczniów.

Reklama

Z tej reguły wyłączone są woj. podlaskie i warmińsko-mazurskie, gdzie ferie są zawsze na przełomie stycznia i lutego.  

Czy ferie w całym kraju powinny odbywać się w jednym terminie? Podziel się z nami swoją opinią na Facebooku! 

Ferie 2023. Tysiące dzieci ruszą na wypoczynek

Jak przekazało Ministerstwo Edukacji i Nauki, kuratorzy zatwierdzili dotąd ponad 4,5 tys. zgłoszeń zorganizowanego wypoczynku zimowego dla dzieci i młodzieży: wyjazdów, kolonii i półkolonii. Łącznie skorzysta z nich 167,4 tys. dzieci i młodzieży. 

Przypomnijmy, że na stronach internetowych MEiN działa publiczna baza danych o wypoczynku dzieci i młodzieży https://wypoczynek.mein.gov.pl. Dzięki niej każdy może sprawdzić, czy organizator zgłosił turnus do kuratorium oświaty, na którego terenie ma siedzibę.

Każdy organizator wypoczynku dla dzieci i młodzieży ma obowiązek zgłosić go na 21 dni przed terminem jego rozpoczęcia, a w przypadku półkolonii i wypoczynku organizowanego za granicą - na 14 dni przed.

PAP/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Ferie 2023

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy