Reklama

Reklama

"Dziennik Gazeta Prawna": Polski krzyk na brytyjskiej porodówce

Już co 30. dziecko urodzone w Wielkiej Brytanii ma polską matkę. Nasze rodaczki wyprzedzają pod tym względem Pakistanki i Hinduski oraz kobiety z innych krajów Unii Europejskiej - czytamy w poniedziałkowym "Dzienniku Gazecie Prawnej".

Dane w tej sprawie opublikowało brytyjskie Biuro Statystyki Narodowej. Wynika z nich, że coraz więcej Polaków mieszkających na Wyspach decyduje się na powiększenie rodziny.

W ubiegłym roku w Wielkiej Brytanii na świat przyszło aż 22 tysiące dzieci, których matka pochodzi z Polski. W tym samym czasie urodziło się niespełna 17 tysięcy niemowląt, których ojcami byli Polacy.

W sumie polskie korzenie ma 23,3 tysiąca dzieci z rocznika 2014. To rekord. Nigdy w historii ONS nie odnotowało tak dużej liczby polskich urodzeń, zarówno pod względem liczby bezwzględnej, jak i pod względem odsetka w ogólnej liczbie noworodków.

Reklama

Więcej w "Dzienniku Gazecie Prawnej".

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy