"Dziennik Gazeta Prawna": Polski krzyk na brytyjskiej porodówce

emptyLike
Lubię to
Lubię to
like
0
Super
relevant
0
Hahaha
haha
0
Szok
shock
0
Smutny
sad
0
Zły
angry
0
Udostępnij

Już co 30. dziecko urodzone w Wielkiej Brytanii ma polską matkę. Nasze rodaczki wyprzedzają pod tym względem Pakistanki i Hinduski oraz kobiety z innych krajów Unii Europejskiej - czytamy w poniedziałkowym "Dzienniku Gazecie Prawnej".

Na Wyspach rodzi się coraz więcej polskich dzieci
Na Wyspach rodzi się coraz więcej polskich dzieci123RF/PICSEL

Dane w tej sprawie opublikowało brytyjskie Biuro Statystyki Narodowej. Wynika z nich, że coraz więcej Polaków mieszkających na Wyspach decyduje się na powiększenie rodziny.

W ubiegłym roku w Wielkiej Brytanii na świat przyszło aż 22 tysiące dzieci, których matka pochodzi z Polski. W tym samym czasie urodziło się niespełna 17 tysięcy niemowląt, których ojcami byli Polacy.

W sumie polskie korzenie ma 23,3 tysiąca dzieci z rocznika 2014. To rekord. Nigdy w historii ONS nie odnotowało tak dużej liczby polskich urodzeń, zarówno pod względem liczby bezwzględnej, jak i pod względem odsetka w ogólnej liczbie noworodków.

Więcej w "Dzienniku Gazecie Prawnej".

Przejdź na