Reklama

Dwuosobowe łóżko w hotelu tylko dla małżeństw? Ordo Iuris radzi hotelarzom

Ordo Iuris sugeruje hotelom, by nie wynajmowały pokoi z dużymi łóżkami parom, które nie są małżeństwami. Taką poradę dla hotelarzy organizacja zawarła w najnowszym poradniku poświęconym "wolności słowa, sumienia i wyznania w miejscu pracy". Ordo Iuris znane jest z propagowania tradycyjnego modelu rodziny.

Organizacja Ordo Iuris przygotowała poradnik dla pracowników, przedsiębiorców, przedstawicieli zawodów medycznych oraz wykładowców akademickich, w którym grupy te znajdą obszerne instrukcje, jak korzystać ze "sprzeciwu sumienia". 

"W Polsce i na świecie dochodzi do licznych przypadków naruszania wolności sumienia pracowników, przedsiębiorców, nauczycieli czy lekarzy" - argumentują przedstawiciele organizacji. 

Dodają, że poradnik wskazuje "na prawne gwarancje wolności sumienia oraz przedstawia środki służące egzekwowaniu swoich uprawnień".

Reklama

Poradnik Ordo Iuris: Duże łóżka w hotelach nie dla osób bez ślubu

Ordo Iuris przekonuje przedsiębiorców niemal wszystkich branż, że odmawianie różnego rodzaju usług, które kłócą się z ich zasadami, nie musi wiązać się z odpowiedzialnością karną. 

W poradniku napisano, że "przedsiębiorca ma prawnie zagwarantowaną możliwość sprzeciwu sumienia w sytuacji, gdyby wykonanie usługi było sprzeczne z wyznawanymi przez niego wartościami, co może wprost zakomunikować potencjalnemu usługobiorcy". 
Autorzy poradnika - Jerzy Kwaśniewski oraz Magdalena Majkowska - podkreślają, że "oczywiście komunikaty wysyłane do potencjalnych kontrahentów powinny być wyważone".

Wśród wielu przykładów wymienionych w poradniku jest podane m.in. prawo hotelu do odmówienia wynajęcia pokoju z dwuosobowym łóżkiem osobom bez ślubu

"Hotel może odmówić wynajmowania pokoi z łóżkami dwuosobowymi dla par, które nie są małżeństwami" - napisano w poradniku. 

Ordo Iuris przekonuje, że "emanacją wolności gospodarczej jest prawo do ochrony marki, którą się stworzyło". 

Inne porady Ordo Iuris dla polskich przedsiębiorców

Ale to nie wszystkie propozycje Ordo Iuris dla polskich przedsiębiorców. Organizacja radzi m.in., że "zespół muzyczny może odmówić występu na 'ślubie pary jednopłciowej, jeśli z uwagi na wyznawane wartości sprzeciwia się nadaniu małżeńskich przywilejów jednopłciowym konkubinatom".

W innym przykładzie autorzy piszą, że "cukiernia może odmówić wykonania tortu ślubnego dla pary jednopłciowej, jeśli z uwagi na wyznawane wartości sprzeciwia się nadaniu przywilejów małżeńskich jednopłciowym konkubinatom". 

Zaś "restaurator udostępniający sale ślubne może odmówić najmu lokalu dla pary jednopłciowej chcącej zorganizować w nim swoje 'wesele', jeśli z uwagi na wyznawane wartości sprzeciwia się nadaniu małżeńskich przywilejów jednopłciowym konkubinatom".

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy