Reklama

Do Polski zbliżają się potężne wichury. Uważaj w sylwestra i Nowy Rok

Pogoda na sylwestra i Nowy Rok zapowiada się niezwykle przyjemnie pod kątem temperatury. Z drugiej strony spore zagrożenie dla świętujących nadejście 2023 roku będzie stanowił silny wiatr. Ten mocniej powieje nad morzem, w rejonach podgórskich oraz w samych górach. Jaka będzie pogoda w sylwestra i Nowy Rok? Prezentujemy aktualne prognozy.

Koniec 2022 i początek 2023 roku w Polsce kształtować będą układy niskiego ciśnienia oraz fronty atmosferyczne, które dotrą do nas z zachodu. Dlatego pogoda na sylwestra i Nowy Rok to obok niewielkich opadów deszczu wysokie temperatury. Lokalnie będzie bardzo mocno wiało. 

Pogoda na sylwestra: Do Polski dotrze ciepłe powietrze

Pogoda na sylwestra będzie determinowana niżem znad Skandynawii oraz ciepłym powietrzem polarno-morskim. To do Polski dotrze z południowego zachodu i wpłynie na wysokie temperatury. Najcieplej ma być w województwie dolnośląskim. W Legnicy słupki rtęci mają podskoczyć do 16°C.

Reklama

Równie ciepło będzie w pozostałej części kraju. Pogoda na sylwestra to również zapowiedź 15 kresek powyżej zera we Wrocławiu, 14 w Jeleniej Górze, 13 w Opolu i 11 w Katowicach. Nieco chłodniej będzie w Warszawie. W stolicy kraju termometry pokażą 11°C.

Na południu kraju duże zachmurzenie. W górach należy spodziewać się słabych opadów deszczu. Turystów spędzających ostatni dzień w roku wysoko w Tatrach przywita śniegSylwester w Zakopanem natomiast to temperatura sięgająca maksymalnie 9°C

Pogoda na sylwestra: Potężne wichury utrudnią świętowanie

Pogoda na sylwestra to także ostrzeżenia przed silnie wiejącym wiatrem. Silniej powieje w opolskim, śląskim i dolnośląskim. Wiatr będzie miał w porywach do 65 km/h. To w dolinach, bo wysoko w górach wiatr osiągnie 90 km/h. Najmocniej w Sudetach - do 120 km/h.

Równie niebezpieczne podmuchy wiatru czekają mieszkańców regionów: małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego. W rejonach podgórskich miejscami wiatr w porywach osiągnie prędkość do 70 km/h. Niebezpiecznie będzie również w Tatrach. Wiatr powieje z prędkością 90 km/h.

Pogoda na Nowy Rok: Kolejny dzień zagrożeń

Pogoda na Nowy Rok to prognoza zagrożeń dla powiatów północnej części Polski. W pomorskim i zachodniopomorskim będzie wiał silny wiatr. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przewiduje, że ten w porywach osiągnie do 60 km/h. Nad morzem podmuchy wiatru osiągną prędkość do 75 km/h. Wieczorem wiatr osłabnie.

Pogoda na Nowy Rok to silny wiatr także w rejonie Bieszczad. Jak prognozuje IMGW w rejonach podgórskich w porywach osiągnie prędkość 70 km/h.

Mimo to będzie ciepło. Pogodę na Nowy Rok znów będą kreować przemieszczające się z zachodu na wschód fronty atmosferyczne. Ciepłe powietrze polarno-morskie sprawi, że prognoza na 1 stycznia to zapowiedź 13°C w Gdańsku, 14°C w Poznaniu czy 15°C w Zielonej Górze. W południowo-wschodniej części kraju termometry pokażą od 9 do 13°C.

Pogoda na Nowy Rok to według synoptyków umiarkowane zachmurzenie. Słabe opady deszczu spodziewane są głównie nad morzem. W pozostałej części kraju pogoda na Nowy Rok to zapowiedź przejaśnień

CZYTAJ TAKŻE:

Wiosna zamiast zimy? Synoptycy nie mają wątpliwości. Pogoda na ferie 2023   

Na wschodzie potężny mróz, w Polsce rekord ciepła. Pogoda szokuje. Kiedy wróci zima?                     

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy