Reklama

Reklama

Dania: Ekstradycja Norwega. Decyzja sądu zapadnie w środę

Decyzja w sprawie ekstradycji obywatela Norwegii, który jest podejrzewany o zabójstwo Polki i uprowadzenie 5-letniej Mii zapadnie w środę - powiadomiła we wtorek kopenhaska policja. Norweg Ingebrigt G. został zatrzymany po godz. 22 w sobotę. W samochodzie, którym jechał znajdowała się jego 5-letnia córka.

"Sędzia zdecyduje, czy aresztowana osoba zostanie poddana ekstradycji. Jeśli tak się stanie, mężczyzna pozostanie w areszcie w Danii do czasu wykonania przekazania" - poinformowała policja w Kopenhadze.

Norweg Ingebrigt G. został zatrzymany po godz. 22 w sobotę przez duńskich funkcjonariuszy na autostradzie w Kopenhadze. Jechał volkswagenem na oświęcimskich numerach rejestracyjnych, na tylnym siedzeniu była 5-letnia córka Norwega i Polki.

W niedzielę po południu sąd w Frederiksbergu pod Kopenhagą aresztował mężczyznę na 72 godziny. W niedzielę wieczorem krakowski sąd okręgowy wydał europejski nakaz aresztowania (ENA) wobec Norwega. Podstawą do wydania ENA było przygotowanie dla Ingebrigta G. przez oświęcimskich i krakowskich śledczych zarzutów zabójstwa byłej partnerki i uprowadzenia dziecka, a także wniosku o 14-dniowy areszt.

Reklama

Zabójstwo Polki i uprowadzenie 5-latki

Dziadek 5-letniej Mii w sobotę około godz. 16:00 odnalazł swoją 26-letnią córkę martwą w mieszkaniu w Oświęcimiu. Mężczyzna zgłosił policji także zaginięcie wnuczki. W Polsce i w Europie rozpoczęto poszukiwania mężczyzny podejrzewanego o zabójstwo i porwanie. Ogłoszono Child Alert

Według informacji prokuratury, mieszkanka Oświęcimia miała rany cięte i kłute szyi, obok ciała leżał zakrwawiony nóż. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy