Reklama

Reklama

​Czarne chmury nad marszałkiem Kuchcińskim

Coraz głośniej mówi się o możliwej dymisji marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego.

Codziennie wychodzą na jaw nowe informacje na temat lotów marszałka Kuchcińskiego.

W piątek TVN24 podała, że że od marca 2018 r. do połowy lipca 2019 r. Kancelaria Sejmu zamówiła 109 lotów dla Kuchcińskiego.

Marszałek latał najczęściej na trasie Warszawa-Rzeszów i niejednokrotnie zabierał na pokład rodzinę. 

W sobotę po raz pierwszy prominentny polityk PiS skrytykował Kuchcińskiego, co może świadczyć o jego słabnącej pozycji w partii.

"Na pewno należy dodać słowo 'przepraszam' wobec tych wszystkich, którzy całą tą sytuacją czują się zniesmaczeni, czy zażenowani" - skomentował w rozmowie z TVN24 europoseł, wiceprezes PiS i szef sztabu wyborczego tej partii Joachim Brudziński.

Reklama

Teraz dobrze poinformowana Agnieszka Burzyńska z "Faktu" napisała na Twitterze krótko:

"Z tego, co słyszę, to chyba żegnamy się z Panem Marszałkiem kochanym".

Według Burzyńskiej Kuchciński nie zostanie odwołany przez Sejm, a sam poda się do dymisji.

26 lipca wniosek o odwołanie Marka Kuchcińskiego złożyli politycy Koalicji Obywatelskiej. Sejm ma zająć się tym wnioskiem 9 sierpnia - wynika ze wstępnego harmonogramu.

"Fakt" podaje, że prezes PiS Jarosław Kaczyński jest zniesmaczony całą sytuacją, jednak w kierownictwie partii wciąż trwają narady, co zrobić z marszałkiem i na ile jego zachowanie szkodzi ugrupowaniu.

Rodzinne loty

Wcześniej Radio Zet podało, że marszałek Sejmu latał rządowymi samolotami wraz z rodziną. Po tych doniesieniach dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu Andrzej Grzegrzółka poinformował, że Kuchciński wpłacił 5 tys. zł na Klinikę Budzik działającą przy Centrum Zdrowia Dziecka oraz 10 tys. zł na Caritas Polska w zamian za 23 loty samolotem rządowym, w których towarzyszyli mu członkowie rodziny.

Sprawę zaczęli jednak badać politycy opozycji. Z ponad 400 stron dokumentów Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych, do jakich dotarli, wynika, że od marca 2018 r. do połowy lipca 2019 r. Kancelaria Sejmu zamówiła 109 lotów dla marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego - ujawnił TVN24.

Marek Kuchciński latał gulfstreamem, casą i śmigłowcem Sokół, przeważnie na trasie Warszawa-Rzeszów - czytamy. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje