Reklama

Joachim Brudziński

Joachim Brudziński /ROBERT STACHNIK/REPORTER /East News
  • Data urodzenia:

    04.02.1968

  • Miejsce urodzenia:

    Świerklaniec

  • Kraj urodzenia:

    Polska

  • Należy do:

Joachim Brudziński to polski polityk, nauczyciel akademicki, politolog i dziennikarz. Poseł na Sejm V, VI, VII i VIII kadencji (2005–2019), deputowany do Parlamentu Europejskiego IX kadencji oraz były wicemarszałek Sejmu VIII kadencji. W latach 2018–2019 był minister spraw wewnętrznych i administracji w rządzie Mateusza Morawieckiego. 

Joachim Brudziński – wykształcenie

Joachim Brudziński ukończył studia na Wydziale Politologii i Nauk Społecznych Uniwersytetu Szczecińskiego w specjalności nauki polityczne z uprawnieniami pedagogicznymi. W 1997 r. uzyskał tytuł zawodowy magistra politologii. Następnie podjął studia doktoranckie na Wydziale Historii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, których nie ukończył. 

W czasie studiów działał w Duszpasterstwie Akademickim Jezuitów. 

Joachim Brudziński – kariera polityczna 

Joachim Brudziński w 1991 r. wstąpił do partii Porozumienie Centrum. Po utworzeniu Prawa i Sprawiedliwości postanowił zasilić szeregi tej właśnie partii. W latach 2006–2008 pełnił funkcję sekretarza generalnego. W tym samym czasie zajmował także stanowisko przewodniczącego zarządu głównego PiS. Z kolei w 2016 r. został wiceprezesem tej partii. 

9 stycznia 2018 r. został powołany przez premiera Mateusza Morawieckiego na stanowisko szefa Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Rok później został wybrany na posła do Parlamentu Europejskiego. W związku z tym w 2019 r. zakończył pełnienie funkcji ministra. 

Joachim Brudziński – życie prywatne 

Joachim Brudziński jest żonaty z Arlettą. Małżeństwo doczekało się dwóch córek – Kaliny i Jagienki oraz syna Ignacego.

Wiadomości

Wideo