Reklama

Bon turystyczny. Do kiedy? Dla kogo? Jak pobrać? Lista obiektów

Trwa program Polski Bon Turystyczny. W jego ramach rodziny z dziećmi mogą uzyskać na każde dziecko po 500 zł. Bon turystyczny można wykorzystać na opłacenie wakacyjnego wypoczynku lub wycieczki. Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii podało, ile osób już skorzystało z bonu.

Jak podało Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii, do 1 lipca Polacy aktywowali już ponad 2 miliony bonów turystycznych.

Bon turystyczny. O co chodzi?

Polski Bon Turystyczny to program, który ma na celu wsparcie rodzin z dziećmi oraz rodzimej branży turystycznej.

Łącznie w programie zarezerwowano 4 mld złotych. Pieniądze mają pokryć koszt wypoczynku i wycieczek dla rodzin z dziećmi. Trafiają do rodzimych przedsiębiorców, którzy zgłosili chęć udziału w programie.

Jak podał resort, do 1 lipca Polacy wykorzystali już ponad 2 miliony bonów turystycznych. Z tego tytułu na razie wypłacono 1,7 mld złotych.

Reklama

Lista obiektów

- Program Polski Bon Turystyczny stymuluje turystykę krajową i zachęca rodziny z dziećmi do korzystania z różnorodnych ofert przygotowanych przez właścicieli obiektów noclegowych czy organizatorów wypoczynku - powiedział Jarosław Gowin, wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii.

W programie Polski Bon Turystyczny bierze już udział ponad 25 tysięcy przedsiębiorców w całym kraju. Pełną listę można sprawdzić na stronie Polskiej Organizacji Turystycznej www.bonturystyczny.gov.pl .

Dla kogo jest bon turystyczny?

Każdemu dziecku do 18. roku życia przysługuje jeden bon turystyczny o wartości 500 zł. Dzieciom z orzeczeniem o niepełnosprawności przysługuje dodatkowy bon, również o wartości 500 zł, czyli łącznie - 1000 zł.

Bonem turystycznym można płacić wielokrotnie do wykorzystania całej sumy.

Bon turystyczny. Jak płacić?

Rodziny, które nie wykorzystały jeszcze swojego bonu turystycznego, mogą to zrobić do 31 marca 2022 roku.

Trzeba się zarejestrować na Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS).

Bon turystyczny ma formę unikalnego, 16-cyfrowego kodu. Przesyłany jest na wskazany numer telefonu lub adres poczty elektronicznej.

Żeby z niego skorzystać wystarczy podać odpowiedni numer przy płatności za usługę.

Czytaj też:

Naukowcy: Fale coraz częściej będą zalewać nabrzeża, także w Polsce

Sinice zmorą Bałtyku. Dlaczego są niebezpieczne dla człowieka?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: bon turystyczny | Polski Bon Turystyczny

Reklama

Reklama

Reklama