Błaszczak zapowiada dodatki dla żołnierzy zawodowych

Oprac.: Dawid Kryska
Mariusz Błaszczak zapowiedział dodatki dla żołnierzy zawodowych. "Po podwyżkach uposażeń, w tym roku planujemy także kolejne dodatki dla żołnierzy zawodowych. Ruszyły prace nad rozporządzeniem" - poinformował minister obrony narodowej.

O podwyżkach szef MON informował w mediach społecznościowych 31 grudnia. "Zwróciłem się do Pana Prezydenta o zwiększenie kwoty bazowej dla żołnierzy z 3,81 do 4,23. Oznacza to podwyżkę uposażeń o średnio 677 zł. brutto, z wyrównaniem od stycznia. Podwyżki średnio o 500 zł brutto otrzymają też pracownicy resortu obrony narodowej" - przekazał.
W poniedziałek Błaszczak poinformował o kolejnej inicjatywie. "Po podwyżkach uposażeń, w tym roku planujemy także kolejne dodatki dla żołnierzy zawodowych. Ruszyły prace nad rozporządzeniem MON o wypłacie dodatków z wyrównaniem od stycznia" - napisał na Twitterze.