Reklama

Reklama

16-latek wygrał z o. Rydzykiem. Teraz pisze do Morawieckiego

Najpierw wygrał sądową batalię z o. Tadeuszem Rydzykiem, teraz pisze do premiera Mateusza Morawieckiego. 16-letni Maciej Rauhut obawia się bowiem, że mimo wygranej z redemptorystą, nie uzyska od niego oczekiwanych informacji.

16-letni Maciej Rauhut z Krapkowic pierwszy raz pojawił się na językach opinii społecznej, kiedy przed dwoma laty zaangażował się w protesty Strajku Kobiet. Po udziale w demonstracjach 14-letniego wówczas chłopca odwiedziła policja.  

Od tej pory nastolatek angażuje się społecznie. Kolejnym działaniem na jego drodze było pozwanie fundacji o. Tadeusza Rydzyka - znanego w całej Polsce redemptorysty, który ma pod swoją opieką Radio Maryja i TV Trwam.  

Niedawno podał on do sądu fundację Lux Veritatis, z którą związany jest o. Rydzyk. Powód? Fundacja nie chciała udostępnić pełnych informacji na temat wpływów finansowych z państwowych spółek. Jak poinformował później w mediach społecznościowych, sprawę wygrał.  

Reklama

16-letni Maciej Rauhut pisze do premiera

"Pomimo tego, że wygrałem z Rydzykiem pierwszy etap batalii sądowej i pomimo tego, że jest o tym dosyć głośno, zupełnie nie oczekuję tego, że udostępni mi informacje, o które wnioskowałem, więc składam wnioski o udostępnienie informacji do instytucji państwowych - takich jak KPRM czy podległe mu ministerstwa i spółki skarbu państwa" - pisze Rauhut. 

"Sorry wielki redemptorysto, sorry wielki premierze, czarnki, moskwy czy inne obajtki, ale gówniarz się tak szybko nie podda (pisownia oryginalna - przyp. red.)" - dodaje.   

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy