Reklama

Reklama

Pijany motorowerzysta uciekał przed policją. Podróżowała z nim 5-latka bez kasku

37-latek z miejscowości Chróścina (woj. dolnośląskie) uciekał motorowerem przed policjantami. Mężczyzna nie ryzykował tylko swoim zdrowiem, ale i zdrowiem 5-letniej dziewczynki, która podróżowała razem z nim bez kasku. Podczas wykonywania czynności policyjnych okazało się, że mężczyzna był nietrzeźwy i miał czynny sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów. Mieszkaniec powiatu górowskiego stanie przed sądem.

Do zdarzenia doszło 8 maja, około godziny 21:00, w miejscowości Chróścina (woj. dolnośląskie). Kiedy patrol policji chciał zatrzymać do kontroli kierującego, który przewoził dziecko bez kasku na głowie, ten zignorował polecenie mundurowych, przyspieszył i rozpoczął ucieczkę.

Podczas ucieczki 37-latek wraz z 5-latką przewrócili się

- Po przejechaniu krótkiego dystansu, motorowerzysta wraz ze swoją pasażerką przewrócili się na drodze - zrelacjonowali policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Górze. Na miejsce zdarzenia wezwani zostali ratownicy medyczni, którzy potwierdzili, że 5-letnia dziewczynka i 37-letni kierowca motoroweru w wyniku tego upadku nie odnieśli poważnych obrażeń.

Reklama

W trakcie dalszych czynności okazało się, że kierujący skuterem miał ponad promil alkoholu w organizmie. - Ponadto, mieszkaniec powiatu górowskiego miał czynny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Jakby tego było mało, motorower miał usunięty numer VIN - poinformował podkom. Ariel Bujak, oficer prasowy policji w Górze.

Policjanci sprawdzają pochodzenie skutera

Po przebadaniu przez ratowników medycznych, 5-letnia dziewczynka została przekazana pod opiekę matce. Z kolei skrajnie nieodpowiedzialny 37-latek, odpowie przed sądem za czyny, których się dopuścił. 

Sprawa jeszcze nie jest zakończona, bowiem "górowscy policjanci zajmują się obecnie wyjaśnianiem pochodzenia motoroweru" - poinformował podkom. Bujak.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama