Reklama

Reklama

Zderzenie amerykańskiego okrętu podwodnego z "nieznanym obiektem"

Amerykański okręt podwodny "Connecticut" zderzył się z nieznanym obiektem na Morzu Połoduniowochińskim - przekazała Flota Pacyfiku Marynarki Wojennej USA. Wielu marynarzy zostało rannych.

Do zderzenia doszło na wodach międzynarodowych w regionie Indo-Pacyfiku w ubiegły weekend - poinformowała Flota Pacyfiku Marynarki Wojennej USA.

Okręt podwodny o napędzie atomowym po zderzeniu pozostaje w "bezpiecznym i stabilnym stanie" - głosi komunikat prasowy Floty.

Wielu rannych

CNN poinformowała, że incydent miał miejsce na Morzu Południowochińskim i wielu marynarzy na pokładzie zostało rannych.

Według komunikatu Floty Pacyfiku reaktor okrętu i jego konstrukcja nie zostały naruszone i pozostają w pełni sprawne, zakres uszkodzeń pozostałej części okrętu podwodnego jest oceniany.

Reklama

Napięcie na linii Waszyngton-Pekin

Jak informuje japońska agencja Kyodo, informacja o incydencie pojawiła się, gdy narasta napięcie między Waszyngtonem a Pekinem w związku z coraz częstszymi wtargnięciami chińskiego wojska do strefy identyfikacji obrony powietrznej Tajwanu.

Według Floty Pacyfiku Marynarki Wojennej USA Stany Zjednoczone, Japonia i inni sojusznicy USA w miniony weekend brali udział w ćwiczeniach wojskowych na wodach na południowy zachód od Okinawy. Uczestniczyły w nich trzy amerykańskie i brytyjskie lotniskowce, a także niszczyciele Japońskich Morskich Sił Samoobrony i inne okręty.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy