Reklama

Reklama

Wielkie pieniądze w Eurojackpot. Tyle można wygrać w Polsce

570 milionów złotych – taką sumę można wygrać w piątkowej kumulacji Eurojackpot. Wystarczy trafić siedem liczb. Nie tylko Polacy będą grali o zawrotne pieniądze. W Stanach Zjednoczonych w poniedziałkowym losowaniu Powerball do zdobycia był miliard dolarów, jednak zwycięzca nie padł, dlatego suma wzrosła do 1,2 mld.

Polacy mogą zacząć myśleć o wielkiej wygranej i próbować swoich sił na loterii. W losowaniu Eurojackpot w piątkowej kumulacji do wygrania będzie 570 milionów złotych. Aby zagrać, wystarczy wybrać się do punktów Lotto. Prawdopodobieństwo wygranej w Eurojackpot wynosi jeden do 140 milionów. 

Ostatni raz wygrana w Polsce padła w październiku 2021 roku - zwycięzca wzbogacił się o 47 milionów złotych, od czego musiał odprowadzić 10 proc. podatku. 

Reklama

Loteria w USA. Do wygrania ponad miliard dolarów

Chociaż szansa głównej wygranej w Powerball według urzędników loterii wynosiła jeden do 292.2 mln, nie zniechęciło to graczy w amerykańskich miastach do stania w kolejkach po zwycięski los. W poniedziałkowej loterii zwycięzca mógł otrzymać 497,3 mln dolarów - od tej sumy należy jednak odprowadzić 119.4 mln podatku federalnego.

Aby "zgarnąć" sporą sumę wystarczyło wybrać numery 13, 19, 36, 39, 59 oraz numer Powerball 13.

Niestety, zwycięskiego losu nie sprzedano, co oznacza, że wygrana wzrosła. Jeśli tym razem w środowym losowaniu komuś się powiedzie, do wygrania będzie 1,2 miliarda dolarów - oczywiście w tym przypadku również należy odliczyć podatek federalny.

- Niektórzy ludzie mówią, że granie na loterii to głupota, ale jakie w tym ryzyko? Inwestujesz dwa dolary i możesz dostać miliard (...) - stwierdziła mieszkanka Manhattanu.

Jeśli będzie więcej osób, które skreśliły szczęśliwe liczby, wygrana będzie podzielona na wszystkich zwycięzców.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy