Reklama

Reklama

Loteria Powerball. Kumulacja sięgnęła 700 mln dolarów. Padła główna wygrana

Zwycięzca loterii Powerball skreślił kupon w sklepie spożywczym w Morro Bay w Kalifornii. Nagrodę w wysokości 496 mln dolarów, może odebrać w postaci emerytury wypłacanej przez 29 lat lub wypłaty gotówkowej.

Po 40 losowaniach bez głównej wygranej w największej amerykańskiej loterii Powerball kupon z sześcioma szczęśliwymi numerami przyniósł 496 mln dolarów z 700-milionowej kumulacji - poinformowała we wtorek agencja Associated Press.

Skreślone na losie kupionym w sklepie spożywczym w Morro Bay w Kalifornii liczby 12, 15, 22, 54, 66 i 69 pozwolą zwycięzcy odebrać nagrodę w postaci emerytury wypłacanej przez 29 lat lub wypłaty gotówkowej - obie opcje podlegają opodatkowaniu.

Loteria Powerball. Siódma co do wielkości kumulacja

Kolejnych pięciu szczęśliwców wygrało po milionie dolarów. Dwa losy pochodziły z Massachusetts, a po jednym z Wirginii, Florydy i Arizony.

Reklama

Ostatnia główna wygrana w Powerball padła na początku czerwca. W oczekiwaniu na kolejną pula wzrosła do 699,8 mld dolarów, co sprawiło, że była to siódma co do wielkości kumulacja Powerball w historii Stanów Zjednoczonych.

Szanse na wygraną wyliczono na 292,2 mln do jednego. Powerball działa w 45 amerykańskich stanach, a także na Wyspach Dziewiczych Stanów Zjednoczonych i w Portoryko.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje