Reklama

Wielka Brytania: Pokłócili się o elektryczną hulajnogę. Pchnął mężczyznę nożem

21-letni ubiegający się o azyl Afgańczyk dźgnął w klatkę piersiową mężczyznę w trakcie kłótni o hulajnogę elektryczną. Mężczyzna zmarł. W sądzie pokazano nagranie z kamery przemysłowej, na którym zarejestrowano moment ucieczki napastnika.

21-letni obywatel Afganistanu Lawangeen Abdulrahimzai dwukrotnie wbił "10-centymetrowe ostrze" w klatkę piersiową Thomasa Robertsa przed sklepem na Old Christchurch Road w brytyjskim mieście Bournemouth we wczesnych godzinach porannych 12 marca ubiegłego roku - czytamy na portalu Daily Mail.

Abdulrahimzai wdał się w kłótnię z 24-letnim przyjacielem Robertsa, Jamesem Medwayem. Poszło o hulajnogę elektryczną, której para przyjaciół używała, gdy wracali do domu - usłyszał Sąd Koronny w Salisbury.

21-letni Robert próbował rozdzielić kłócących się mężczyzn. Abdulrahimzai wbił w jego klatkę piersiową nóż. 

Reklama

Wbił nóż w klatkę piersiową. Przyznał się do zabójstwa

Abdulrahimzai przyznaje się do zabójstwa, ale zaprzecza zamordowaniu Robertsa. Oczekuje się, że będzie argumentował, że w czasie ataku doznał "utraty kontroli". 

Nagranie z telewizji przemysłowej udostępnione ławie przysięgłych pokazuje moment, w którym Abdulrahimzai ucieka pieszo zaraz po ataku, ścigany przez Medwaya. Abdulrahimzai biegnie z założonym na głowę kapturem.

Świadkowie, którzy dzwonili na numer alarmowali, wzywali do natychmiastowego wysłania karetki, ponieważ ranny tracił dużo krwi.

Roberts, DJ z klubu nocnego, chciał zostać żołnierzem piechoty morskiej. Mężczyzna w wyniku ataku odniósł poważne obrażenia wewnętrzne, w tym ranę serca w wyniku pchnięcia nożem. Nagranie pokazuje, że Roberts przez chwilę utrzymywał się na nogach, jednak po kilku sekundach upadł. Został przewieziony do szpitala, tam zmarł na sali operacyjnej. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Wielka Brytania | Afgańczycy | pchnięcie nożem

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy