Reklama

Reklama

USA: Wykonano karę śmierci na mordercy 22-latki

W czwartek w Alabamie, o godz. 21:47 czasu lokalnego została wykonana kara śmierci na 52-letnim mordercy młodej kobiety. Jak informuje agencja Associated Press, Will B. Smith został stracony za pomocą śmiertelnego zastrzyku.

Egzekucję ostatecznie umożliwił Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych, który odrzucił wniosek prawników skazanego o odstąpienie od wykonania kary.

Zabita strzałem w głowę

Obrońcy argumentowali, że ze względu na "niesprawność intelektualną" Smitha sądy powinny ponownie zbadać jego sprawę. Iloraz inteligencji skazanego określono na poziomie 64. Wszystkie pozostałe wyniki analiz potencjału umysłowego nie pozwoliły stwierdzić intelektualnych dysfunkcji, mieszczących się w ramach niepełnosprawności.

Smith został skazany za porwanie i zamordowanie 22-letniej Sharmy Ruth Johnson z Birmingham. Młoda kobieta została uprowadzona spod bankomatu, sterroryzowana bronią, zabrana na cmentarz i zabita strzałem w tył głowy. Ofiara była siostrą policjanta. Sprawca posłużył się kartą płatniczą porwanej i wypłacił środki dostępne na jej koncie.

Reklama

"Dowody były przytłaczające"

Egzekucja była zaplanowana na luty bieżącego roku, ale została wstrzymana ze względu na uwzględnienie apelacji, wniesionej przez obrońców skazanego, twierdzących, że bez obecności pastora wyrok śmierci nie może zostać wykonany.

Czwartkowa procedura, obserwowana przez członków rodziny i prawników Smitha, odbyła się zgodnie z protokołem - poinformował reprezentujący władze stanu Alabama, Jeff Dunn.

- Dowody były przytłaczające, a sprawiedliwość została słusznie wymierzona - powiedziała gubernator Alabamy, Kay Ivey.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy