Reklama

Reklama

USA wprowadzają kolejne sankcje wobec Rosji

Stany Zjednoczone nie przebierają w środkach i wprowadzają kolejne sankcje wobec Rosji. Przyczyna dalszych amerykańskich obostrzeń jest wciąż ta sama - ekspansywna polityka Kremla wobec Ukrainy.

Sankcje nałożył amerykański Departament Skarbu. Wiceprezydent USA Joe Biden podkreślił, że Stany Zjednoczone wciąż będą wywierać naciski na Rosję, aby ta przestrzegała pokojowych porozumień zawartych w Mińsku.
Waszyngton chce, aby Kreml wycofał z Donbasu wszystkich swoich żołnierzy.

Obostrzeniami zostało objętych osiem osób oraz firm, współpracujących z Giennadijem Timczenką, rosyjskim przedsiębiorcą reprezentującym branżę gazową. Wcześniej został on już objęty sankcjami za
powiązania ze środowiskiem Władimira Putina.

Taki sam los spotkał dwie inne firmy, związane z biznesmenem z otoczenia Putina - Borisem Rotenbergiem. Wszyscy zostali również objęci zakazem wjazdu do USA.

Wcześniej Waszyngton zastosował restrykcje wobec rosyjskich banków oraz wobec sektora zbrojeniowego i naftowego.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy